Popradčania vymaľovali v Skalici už v prvej tretine. Bartečko sa pobil

Kamzíkom sa v Skalici naozaj darilo. 4:0 vyhrávali už po osemnástich minútach a ani v začiatku druhej tretiny nepustili domácich do vážnejšej šance. Tretiu tretinu okorenila bitka Jankoviča s Bartečkom, avšak ani presilovka Skaličanov v 55. minúte na konečnom stave 5:0 pre Poprad nič nezmenila.

Ilustračný obrázok k článku Popradčania vymaľovali v Skalici už v prvej tretine. Bartečko sa pobil

Prvú možnosť zápasu dostali hostia od 5. minúty po vylúčení domáceho Soukala. Krotákove dve strely však Romančík kryl. Potom však domáci zabudli na voľného Gápu, ktorý zblízka poslal hostí do vedenia. V 8. minúte Romančík kryl do lapačky dobrú strelu Fabiana. Hostia mali viac z hry, domácim chýbala presnosť a dôraz v osobných súbojoch. Vaškovičovu strelu v 10. minúte Kostúr vyrazil len so šťastím. Na 0:2 zvýšil v 12. minúte Hvila po peknej prihrávke Suchého. Tretí gól hostí strelil obranca Makovský strelou nad rameno domáceho gólmana. Domáci boli v bránení svižne hrajúcich hostí takmer vždy o krok pozadu. Na hrozivých 0:4 v 18. minúte zvýšil strelecky disponovaný Hvila po peknej kombinácii s Bartečkom.

V 24. minúte bol vylúčený Hvila, Popradčania sa však ubránili a v kŕči hrajúcich domácich nepustili do vážnejšej šance. Až v 28. minúte zazvonila žŕdka Kosturovej bránky po peknom teči Bezúcha. Hostia sa v tejto časti netlačili pred Romančíkovu bránku a sústredili sa viac na kontrolu priaznivého stavu. V 35. minúte Lipovský zabránil gólu, keď sa v šanci ocitol Kroták. V 40. minúte bol vylúčený domáci Nechala za vyhodenie puku mimo klziska, skóre sa však nemenilo.

V 44. minúte zaujala bitka Jankoviča s Bartečkom. Obaja hráči dostali vyššie tresty. Domáci hrali presilovku, no nevyužili ju. Ani ďalšiu presilovku pri vylúčení Krotáka nezúžitkovali na strelenie gólu. Hokejovo najchudobnejšia tretina sa iba dohrávala a domáci nemali čím potešiť preriedené tribúny. Od 55. minúty hrali domáci presilovku, Mikeska vyskúšal Kostúrovu pozornosť od modrej. Domáci sa však čestného gólu nedočkali. Na konečných 0:5 zvýšil po peknej akcii Kroták.

HK 36 Hant Skalica – HK Poprad 0:5 (0:4, 0:0, 0:1)
Góly: 7. Gápa (Paukovček), 12. Hvila (Suchý, Dinda), 15. Makovský (Paukovček), 18. Hvila (Bartečko), 59. Kroták (Paločko, Takáč). Rozhodovali: Lokšík – Sčenský, Šefčík, vylúčení: 4:5, navyše: Jankovič 5+DKZ – Bartečko 5+DKZ, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1002 divákov

HK 36 Hant Skalica: P. Romančík – Gründling, Jankovič, Drtina, Horváth, Mikéska, Nechala, Popela – Méry, Školiak, Vaškovič – Stoukal, Jabrocký, Bene – Bezúch, Štumpf, J. Jurík – Dvonč, M. Romančík, Rejžek
HK Poprad: Kostúr – Suchý, Kurali, Dinda, Fabian, Kasík, Makovský, Malina, Pitka – Hvila, Bartečko, T. Sýkora – Paločko, Takáč, Kroták – Gápa, Paukovček, M. Nagy – Mlynčár