Popradčanky sa stali majsterkami Slovenska!!!

Strhujúce finále 1. ligy žien prinieslo do Popradu majstrovský titul po dlhých pätnástich rokoch.

HK Poprad – HC OSY Spišská Nová Ves 4:3 (1:2, 0:0, 2:1 – 1:0)

konečný výsledok série 2:1

Góly: 11. Gorecká (Jurčová), 46. Bednárová (Drdáková), 60. Bednárová (Drdáková), 64. Džurňáková – 4. Výbošťoková (Csiszérová), 10. Farkasová (Kežmarská, Ihnaťová), 53. Ihnaťová (Kežmarská).

Vylúčenia 6:3, presilovky 0:2, oslabenia 0:0. Rozhodovali: Zemiaková – Kúdeľová, Šilhavíková, 1000 divákov.

Zostavy: HK Poprad: Budajová, Štefaniaková – Kašperová, Krivianská, Gaborčíková, Kredatusová, Kováčiková, Gavalerová – Jurčová, Džurňáková, Podolská, Voščeková, Krajňáková, Bednárová, Gorecká, Polovková, Drdáková, Galajdová, Obercianová.

HC OSY Spišská Nová Ves: Rišová, Nováková – Balašová, Pastvová, Turcsányiová, Kežmarská, Palkoviová, Majkuthová, Klimášová – Čulíková, Muchová, Farkasová, Frankovičová, Výbošťoková, Ihnaťoví, Plencnerová, Csiszérová, Suráková, Feriková, Findurová.

Začiatok zápasu sa pre domáce hráčky nevyvíjal dobre, keď už v 10. minúte prehrávali 0:2, no po rýchlej odpovedi Goreckej v 11. minúte sa Popradčanky vrátili do hry. Celú druhú tretinu sa hral pekný hokej so šancami na obidvoch stranách, ale gól padol až na začiatku tretej tretiny, keď vyrovnala na 2:2 Bednárová. OSY zvýšili tlak a miestami mali na dva útoky hrajúce Popradčanky problém dostať puk zo svojho obranného pásma. Keď v 53. minúte z rohu nastrelený puk Ihnaťovej nešťastne tečovala Krivjanská za chrbát brankárky Budajovej, zdalo sa byť o zápase rozhodnuté. Oslavujúcich fanúšikov hostí však umlčala 30 sekúnd pre koncom tretiny skvelá Bednárová svojim druhým gólom a dostala tak zápas do predĺženia. V ňom sa domáce hráčky radovali dvakrát, keď prvý gól im hlavná rozhodkyňa neuznala pre dosiahnutie až po odpískaní. V 64. minúte sa z ľavého rohu dostala pred hosťujúcu brankárku Rišovú reprezentantka Džurňáková a bekhendom rozhodla o tom, že ženy HK Poprad sa stali majsterkami Slovenska.