Popradčanom sa v Košiciach nedarilo. Rozhodla druhá tretina

Vo východniarskom derby sa od úvodu hral hokej, ktorému nechýbalo nasadenie. Na väčšie šance si však diváci museli počkať. O všetkom rozhodlo päť minút v druhej tretine.

Ilustračný obrázok k článku Popradčanom sa v Košiciach nedarilo. Rozhodla druhá tretina

V 9. minúte sa neujala dorážka domáceho Biceka a onedlho Sojčík v úniku nepotrestal chybu popradskej obrany. Hostia odpovedali šancou Mlynaroviča, no brankár Staňa pri jeho pokuse podržal svoj tím. Na bezgólovom rezultáte nič nezmenila ani príležitosť Biceka, ktorý zblízka netrafil odkrytú bránku.

V 22. min hrali domáci presilovku a po kombinácii Spilara s Bartošom zakončil Deyl len do ľavej žŕdky. Hostia mohli skóre otvoriť v početnej výhode v 25. minúte, ale po Krotákovej prihrávke trafil Mlynarovič len bočnú sieť. Pri signalizovanom vylúčení popradského hráča mal v 32. minúte sľubnú príležitosť Jenčík, ale aj proti jeho pokusu Sidor dobre zasiahol. V následnej presilovke zmaril popradský brankár tvrdú strelu Bartánusa a na Sidorovi stroskotala aj individuálna akcia Spilara. Skóre napokon otvoril až Jiří Bicek, ktorý v 34. minúte skrotil vysoký puk a poslal ho za dezorientovaného Sidora. O dve minúty na to hrali Košičania znovu v početnej výhode a tvrdú strelu Kolbu zastavila až sieť – 2:0. Popradčania sa v závere druhej tretiny dostávali pred Staňu len sporadicky. Vydarený úsek Košičanov podčiarkla situácia z 38. minúty, keď po Cebákovu strelu úspešne tečoval Češík. Na 4:0 zvýšil onedlho po dobrej prihrávke Spilara Jenčík a hostia boli zrelí na uterák.

V úvode tretej tretiny dominovali pozorné obrany, najmä hostia boli v defenzívnej činnosti pozornejší. V 51. minúte si potlesk divákov v Steel aréne vyslúžil brankár Staňa, keď efektným zákrokom zmaril šancu Krotáka. Domáci brankár o dve minúty neskôr zmaril radosť aj Sýkorovi, ktorý zakončoval do poloprázdnej bránky. V závere zápasu ešte domáci nevyužili presilovku o dvoch hráčov rovnako ako Svatoš sľubnú príležitosť. Záver duelu ešte spestrila pästná výmena medzi Košičanom Hrnkom a Popradčanom Bellušom. Domáci brankár Staňa tak zaknihoval druhé čisté konto za sebou.

HC Košice – HK Poprad 4:0 (0:0, 4:0, 0:0)
Góly: 34. Bicek, 36. Kolba, 38. Češík, 39. Jenčík. Rozhodovali: Jonák, Stano – M. Korba, Rovenský, vylúčení: 3:7 na 2 min., navyše Hrnka (Košice) a Belluš (Poprad) 5 min+DKZ za zhodenie rukavíc, presilovky: 1:0, oslabenia 0:0, 4879 divákov.

HC Košice: Staňa – Kolba, Klouček, Deyl, Štrbák, Cebák, Šeda, Macejko – Svatoš, Matúš Chovan, M. Bartánus – Spilar, Bartoš, Jenčík – Bicek, Češík, Sojčík – Hiňďoš, Hrnka, Gmitter – Jokeľ
HK Poprad: Sidor – D. Brejčák, Gáborčík, Kurali, Fabian, Makovský, Dinda – T. Sýkora, Vaic, Lapšanský – Paločko, Mlynarovič, Kroták – Drábek, Paukovček, Takáč – Gapa, Belluš, M. Nagy