Marián Handzuš Hokej

Popradská hokejová liga začala úvodnými zápasmi

Blue Tigers pri streleckej chuti.

HK Veľká Blue Tigers – HK Svit-Podskalka 15:2 (6:1, 5:1, 4:0) Góly: Slaninák 7, D. Snášel 4, Korenko 4 – Chlebák 2

Papierové predpoklady sa začali napĺňať už od úvodného hvizdu, keď Veličania súkali svojmu súperovi jeden gól za druhým. Strelecká chuť ich neopustila počas celého stretnutia, čoho výsledkom bola 15-gólová úroda na ich konte.

HC Elite Forces Poprad – HK CCCP Poprad 7:2 (1:1, 5:0, 1:1) Góly: Kupčo 2, Koščák, Kožuch, Kret, Kosek, Kočiš – Roth, Divoký

Vo dvoch tretinách dokázali Rusi hrať s favoritom stretnutia vyrovnanú partiu. Nevyšla im jedine prostredná časť, v ktorej inkasovali päť gólov, ktoré boli pre výsledok zápasu rozhodujúce.

HK Svit-Podskalka – HK Vulkán Poprad 0:15 (0:2, 0:7, 0:6) Góly: Hyben 5, Bukovič 3, Anovčin 2, Jurko 2, Almášy 2, Mlynár

Hráči Svitu už po druhý raz v krátkom slede inkasovali pätnásť gólov. Ich autorom boli tentokrát hokejisti Vulkánu, ktorí svoju dominanciu potvrdili najmä v druhej a tretej tretine.

HC Elite Forces Poprad – HK Veľká Blue Tigers 4:11 (2:1, 0:5, 2:5) Góly: Kupčo 3, Koščák – T. Bartečko 4, D. Snášel 3, V. Snášel 2, Slaninák, Gápa

Šláger úvodu súťaže priniesol dôležité víťazstvo Veličanov nad obhajcami majstrovského titulu. Po vyrovnanej úvodnej časti modrí tigri priklonili misky váh na svoju stranu piatimi gólmi v druhej tretine. V záverečnej časti si svoje víťazstvo ustrážili a gólový rozdiel ešte zvýraznili.

HK CCCP Poprad – HC Old’s Vysoké Tatry 4:7 (0:3, 2:0, 2:4) Góly: Kubaský, Bilšák, Lojek, Divoký – Parimucha 2, P. Bonk, Klempa, F. Dula, Guzy, Ochotnický

Starým pánom vyšiel úvod zápasu, keď si v prvej tretine zabezpečili sľubný 3-gólový náskok. Rusi ho však v prostrednej časti stiahli na rozdiel gólu, čo sľubovalo dramatický záver. V ňom si však Tatranci svoj náskok ustrážili a pripísali si prvé dva body do ligovej tabuľky.

HC Sabres Poprad – HC Tatry 2:6 (0:1, 2:1, 0:4) Góly: Marušinec, Hohola – Renner 4, Kundis, Sabo

Súboj dvoch vyrovnaných tímov bol po dlhú dobu nerozhodný. Brankári podávali spoľahlivé výkony, keď za chrbát pustili zhodne len po dva góly. Stretnutie rozhodli Tatranci vo svoj prospech v záverečnej časti, keď štyrmi gólmi definitívne zlomili odpor popradských šablí.