Správy Samospráva

Popradská mestská časť má nové futbalové ihrisko: Primátor hovorí o jednej nevýhode

V popradskej mestskej časti Stráže vyrástlo nové futbalové ihrisko. Prioritne je určené pre mládežníkov a naše kluby. Niečo mu však chýba.

Ilustračný obrázok k článku Popradská mestská časť má nové futbalové ihrisko: Primátor hovorí o jednej nevýhode
Zdroj: Mesto Poprad

Popradská mestská časť Stráže má nové futbalové ihrisko s oplotením. V prípravnej fáze je aj umelé zavlažovanie a osvetlenie. Informuje o tom mesto na svojej webovej stránke s tým, že ihrisko tak spĺňa parametre najvyšších súťaží.

Štedrá dotácia

Ako ďalej priblížila radnica, Slovenský futbalový zväz (SFZ) získal od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR finančné prostriedky vo výške 500.000 eur na účel výstavby, modernizácie a rekonštrukcie športovej infraštruktúry národného významu s časom realizácie dva roky.

Mesto Poprad je síce vlastníkom predmetného areálu futbalového ihriska, ale dlhé roky bol umiestnený na neusporiadaných pozemkoch. „Aby sa mohla modernizácia tohto ihriska uskutočniť, museli sme najprv pristúpiť k majetkovoprávnemu vyrovnaniu týchto pozemkov, čím mesto z vlastných zdrojov investovalo zhruba 100.000 eur,“ uviedol primátor Anton Danko.

Pre naše kluby

Ide o rozlohu zhruba 14.500 štvorcových metrov a mesto ho odovzdalo SFZ za symbolickú sumu jedno euro na 20 rokov. Ihrisko bude slúžiť prioritne pre mládežníkov a športové kluby ŠK Zemedar či FK Poprad. V budúcnosti sa počíta aj s rozšírením zázemia pre futbalistov v podobe unimobuniek, ale aj s vybudovaním tribúny.

Niečo mu však chýba

„Musím podotknúť, že jedinou nevýhodou tohto ihriska je fakt, že postaviť tribúnu je možné len za jednu z bránok, čo je podľa môjho názoru nie veľmi vyhovujúce. Budeme však diskutovať s domácimi funkcionármi a verím, že tento problém vyriešime, pretože diváci momentálne stoja za plotom, čo nie je dôstojné,“ dodal primátor.

V poslednom čase prichádzajú na sústredenia do Popradu aj zahraničné kluby, pre ktoré sa otvorením nového ihriska zvýšil komfort. Radnica priblížila, že po minuloročnom pobyte členov z Arsenalu Londýn sa tam chystali aj futbalisti z klubu Manchester City, ale pre koronakrízu sa tento kemp zrušil. Mesto Poprad bude naďalej pokračovať v spolupráci so SFZ, s ktorým má v pláne postaviť ďalšie ihriská.

Chcete mať vždy po ruke informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM