Martin Sýkora Basketbal

Popradské basketbalistky zdolali Nitru: Pod košom s mladou posilou

Basketbalová akadémia mládeže Poprad (BAMP) privítala na domácej palubovke Nitru, s ktorou chcela potvrdiť 5. miesto v tabuľke. To sa dievčatám aj podarilo.

Ilustračný obrázok k článku Popradské basketbalistky zdolali Nitru: Pod košom s mladou posilou
Zdroj: Dnes24.sk

Pod košom s novou tvárou

Popradské basketbalistky nastúpili proti Nitre už aj s novou posilou – Evou Filičkovou. Pivotka zo Starej Ľubovne prišla pod Tatry z Cassovie Košice, ktorá sa v polovici sezóny odhlásila z ligy.

„V Cassovii to bolo už dlhšie také divné. Odohrala som tam 7 rokov, preto som to nevnímala dobre. Bolo to pre mňa ťažké, ale kde jedno končí, druhé začína. Som rada, že mám od Popradu príležitosť pokračovať ďalej popri škole. Cítim sa tu veľmi dobre, lebo je to blízko môjho rodiska – Starej Ľubovne. Veľmi chcem pomôcť tomuto kolektívu. Baby sú super, väčšinu som už predtým poznala, dúfam, že sa mi podarí zapadnúť. ,“ povedala mladá pivotka. Práve na tomto poste Popradčanky tlačila topánka od začiatku ligy. Jej príchod privítal aj tréner Popradu Milan Černický, ktorý by mal takto jeden tŕň z päty vytiahnutý. „Eva Filičková dobre zapadla a verím, že bude prínosom. Dnes nám pod košom pomohla, je to klasická pivotka. Keď sa adaptuje, tak bude pre nás veľká pomoc,“ dodal popradský lodivod.

Body ostali pod Tatrami

Popradčanky sa do Nitry zahrýzli od úvodu stretnutie. Bodovo sa rozbiehali pomalšie, ale v druhej štvrtine už bolo badať väčší odstup. V polčasovej prestávke domáce dievčatá viedli o 9 bodov. Nitra sa pokúšala o zvrat hneď po obrátke, hralo sa tvrdo a agresívne. Bodovo sa rozbehla Dubeňová, autorka 23 zápasových bodov. Poctivá obrana a úspešné protiútoky však prinášali ovocie BAMPu. Stretnutie nakoniec dotiahli podtatranské basketbalistky do víťazného konca, keď zdolali Nitru o 17 bodov.

BAM Poprad – BKM Junior SPU Nitra 75:58 (42:33)
Najviac bodov: Ivančáková, Petríková po 17, Kudličková 14 – Laura Dubeňová 23, Kováčiková 14, Fehérová 8

„Bol to veľmi bojovný zápas. Hralo sa agresívne. Pre diváka to bolo veľmi zaujímavé. Ustrážili sme si začiatok druhého polčasu, čo bolo veľmi dôležité. Podarilo sa nám ubrániť ich najlepšiu strelkyňu. Som veľmi spokojný s výkonom. Dievčatá bojovali a myslím, že sme si dnes zaslúžili vyhrať,“ konštatoval po zápase tréner BAM Poprad Milan Černický. „Teší ma, že sme dnes vyhrali. Bol to ťažký zápas. Nitra má dobré dievčatá. Išli tvrdo po lopte, niektoré súboje boli nepekné. Z mojej strany to dúfam bude už len lepšie a lepšie,“ dodala Filičková.

Foto: Martin Sýkora

Liga sa rozdelí na dve skupiny

Základná časť najvyššej slovenskej basketbalovej súťaže sa chýli ku koncu. Po odstúpení košickej Cassovie má liga 8 účastníkov, ktorý sa rozdelia na dve štvorčlenné skupiny. „Čo sa týka Cassovie, je to zlé. Podľa mňa si treba na začiatku zrátať, či na to mám alebo nie. Odísť v polovičke sezóny je problematické, ale treba sa s tým vysporiadať, bol to ich problém. My ideme ďalej svojou cestou.Už nás čakajú iba Good Angels Košice a potom sa súťaž rozdelí na dve štvorky. Tam si to rozdáme o čo najlepšie umiestnenie a vidím to na tuhý boj s Banskou Bystricou,“ uzavrel Černický.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM