Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  20 °C
Pavol Krupka Rôzne

Popradské deti privítali Mikuláša

V pondelkový večer sa na popradskom námestí po roku opäť rozsvietili vianočné svetlá. Už tradične vydal "príslušný pokyn" pred stovkami detí a ich rodičov svätý Mikuláš, symbol dobroty a lásky, ktorý je aj poslom blížiacich sa Vianoc.

Pódium na námestí sa najskôr na chvíľu zmenilo na dedinu a hustý les, ktoré obývajú hrdinovia známej rozprávky Mrázik. Potom sa objavili tradičné postavy čerta a anjela a napokon dlho očakávaný Mikuláš. Ten priniesol tohtoročný „živý darček“ pre deti, ktorým potešil hlavne srdcia dievčat. Bol ním spevák Martin Harich, účastník súťaže Česko-slovenská SuperStar. Martin s milukášskou čiapkou na hlave zaspieval niekoľko piesní zo svojho repertoáru, ale nezabudol ani na koledu Búvaj, dieťa krásne, ktorá k slovenským Vianociam už neodmysliteľne patrí. Mikuláš sa potom so všetkými rozlúčil ďalším „kúskom“, ktorý však Popradčania iste očakávali – mohutným ohňostrojom, sprevádzaným nielen pyrotechnickými efektmi, ale hlavne peknou scénickou hudbou.

Foto: mediaportal.biz

[code][/code]<i­frame width=„420“ height=„315“ src=„http://w­ww.youtube.com/em­bed/qXzb0dkWTl4“ frameborder=„0“ allowfullscre­en></iframe>

mikulas_namestie
26
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.