Popradské dievčatá zabojovali. O postupe do finále sa rozhodne v nedeľu naobed

Po nevydarenom prvom zápase semifinále play-off 1. ligy žien vyrovnali popradské hokejistky stav série s Petržalkou na 1:1.

Ilustračný obrázok k článku Popradské dievčatá zabojovali. O postupe do finále sa rozhodne v nedeľu naobed

Popradčankám sa v sobotu večer podarilo po skvelom výkone vyhrať nad štvrťfinálovými súperkami z Petržalky 4:1. O zápase rozhodla prvá tretina, ktorá vyšla domácim podľa predstáv.

V druhej tretine mali ešte dievčatá z Petržalky snahu pobiť sa o výsledok, o čom svedčila aj zvýšená početnosť streľby na Popradskú bránu.

Keď popradské ženy zvrat nedopustili ani v tretej tretine, hosťujúci tréner poslal dve päťky predčasne pod sprchu, aby si oddýchli pred rozhodujúcim zápasom, ktorý sa odohrá na popradskom zimnom štadióne v nedeľu o 11:30.

Domáci tréner Milan Skokan verí, že dievčatá podajú aj v druhom zápase taký výkon ako v sobotu a postúpia do finále. Na zápas prišiel Popradčanky povzbudiť aj domáci fanklub, čo razom zmenilo atmosféru stretnutia.

HK Poprad – HC Petržalka 2010 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Góly: 8. Krajňáková, 14. a 36. Čulíková, 20. Bednárová – 34. Babiaková

HK Poprad - HC Petržalka 2010 4:1