Utorok 23. júl 2019 Oľga  17 °C
Pavol Krupka Iné športy

Popradské gymnastky sa stali žiackymi majsterkami Slovenska

V Šenkviciach sa stretli najúspešnejší žiacki gymnasti a gymnastky Slovenska. Bojovali o najcennejší titul školských majstrov Slovenska v gymnastickom štvorboji. Domov si ho doniesli aj Popradčanky, a to hneď v dvoch kategóriách.

Telocvičňa Základnej školy na Vinohradskej ulici v Šenkviciach po roku opäť privítala žiakov a žiačky základných škôl, aby bojovali o titul Školský majster Slovenska na rok 2012. Počas dvoch dní (15. 5. – 16. 5. 2012) tu pretekali víťazné družstvá z krajských kôl v troch vekových kategóriách.

Prešovský samosprávny kraj, mesto Poprad i svoju školu tu reprezentovalo päť družstiev zo Základnej školy s materskou školou na Dostojevského ulici v Poprade. Postup na Školské majstrovstvá Slovenska v gymnastickom si dvadsaťpäťka mladých športovcov vybojovala svojím nedávnym víťazstvom v krajskom kole.

[color=#cc0033]­Výprava popradských gymnastiek a gymnastov priniesla cenné výsledky i z celoslovenskej súťaže. Družstvá žiačok kategórií A a B získali vytúžený titul, družstvá mladších žiakov a starších dievčat (kategórií A a C) sa v Šenkviciach postavili na strieborný stupeň.[/color]

Mesto Poprad, Prešovský samosprávny kraj a svoju školu na pretekoch reprezentovali:

Družstvá dievčat:

Kategória A:

Paula Čongvová (3. miesto), Michaela Kromková, Ema Husárová, Karolína Becková, Vanesa Jankurová – celkovo 1. miesto

Kategória B:

Katarína Krupičková (1. miesto), Kamila Dulová (2. miesto), Viktória Rosinová, Sofia Svitaneková, Bronislava Božoňová – celkovo 1. miesto

Kategória C: Zuzana Hámorová, Barbora Baranová, Pamela Voláková, Lenka Kaňuková, Denisa Kleinová – celkovo 2. miesto

Družstvá chlapcov:

Kategória A:

Denis Jurek, Dominik Korenko, Samuel Haľuľa, Matúš Kostka, Jakub Rigda – celkovo 2. miesto

Kategória B:

Patrik Cmorej, Samuel Bednarčík, Filip Rejdovian, Adam Konkoľ, Ján Andráš

Zdroj: /…ww.sgf.sk/// //Foto: Veronika Špaková

SenkviceG4
20
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.