Utorok 23. júl 2019 Oľga  18 °C
Peter Handzuš Hokej

Popradské hokejistky valcujú súperky: Deväť víťazstiev v rade a 86 strelených gólov

Hokejistky ŽHK Poprad v tejto sezóne ešte neprehrali. Asi ako jediný tím majú Popradské líšky silnú zostavu, aj keď príde k výpadkom v kádri kvôli zraneniam či povinnostiam študentiek v školách.

Ilustračný obrázok k článku Popradské hokejistky valcujú súperky: Deväť víťazstiev v rade a 86 strelených gólov
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Aj zápas proti Martinu sa v sobotu niesol v jednoznačnej réžii Popradských líšok. V prvej tretine si dievčatá z Martina výraznejšie šance nevypracovali, naopak päťkrát inkasovali. V ostatných dvoch tretinách sa snažili držať krok s Popradčankami, ktoré už hrali v tréningovom tempe, ale aj tých málo striel, ktoré smerovali na bránu, zneškodnila domáca brankárka.

„Náš výkon nebol v prvej tretine najlepší. Porom sa to stupňovalo, hráčky si dali povedať. Jazdili sme so súperom a snažili sme sa nejako hru vyrovnať, mali sme nejaké šance, snažili sme sa brániť. Výsledok je vysoký, ale nám to aj tak pomohlo,“ zhodnotil zápas tréner MHC Martin Tibor Bašťovanský.

„Máme teraz nejaké zdravotné ťažkosti. Obercianová si na reprezentačnom zraze zlomila ruku, Krajňáková ide pod ňož s kolenom. Martin ale nekládol taký odpor, aby sme si s ním neporadili. Pre nás to bol taký tréningový zápas,“ povedal po vyhratom zápase tréner popradských hokejistiek Milan Skokan.

ŽHK Poprad - MHK Martin
40
Galéria

ŽHK Poprad – MHC Martin 8:0 (5:0, 2:0, 1:0)
Góly: 4. Gorecká, 6. Staroňová, 14. Gáboríková, 18., 19., 30. Wieczorek, 31., 52. Čulíková

ŽHK Poprad: Hullová – Čulíková, Gáboríková, Gorecká, Ivanová, Staroňová, Šulíková, Wieczorek, Zemjanková, Kováčiková, Krivjanská, Žitňanská, Voščeková

MHC Martin: Zuziaková – Babiaková, Horáková, Hrnčiarová, Kardošová, Mihaliková, Pápešová, Petrášová, Rafajová, Stupáková, Sušienková, Vítková

ŽHK Poprad - MHK Martin 8:0
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk