Peter Handzuš Hokej Šport

Líšky s prvou prehrou v sezóne. Na domácom ľade podľahli Prešovu

Doteraz nezdolané Popradské líšky okúsili prvú prehru v sezóne. Doma podľahli prešovskej Šarišanke 0:2.

Ilustračný obrázok k článku Líšky s prvou prehrou v sezóne. Na domácom ľade podľahli Prešovu
59
Galéria

V zápase medzi Popradskými líškami a Šarišankou Prešov padli len dva góly a to hneď v prvej tretine. V obidvoch prípadoch vyberala puk zo svojej brány popradská brankárka. “Som spokojný s víťazstvom, ale nie s predvedenou hrou. Hrali sme dnes pod svoje možnosti. Minulý zápas sme hrali pekne, dobre a prehrali sme po nájazdoch. Dnes sme hrali zle a vyhrali sme,” povedal po zápase tréner Prešova Róbert Marton.

V tomto ročníku ženskej Extraligy využíva služby legionárok viacero tímov. V Poprade ale aj v Prešove hrajú dievčatá z Poľska. “Boli sme nútení zobrať dievčatá z Krynice, ktorá nevytvorila ženské družstvo a nenastupuje v našej súťaži. Je to hlavne preto, že niektoré skúsené hráčky ukončili kariéru, majú toho veľa v škole, majú civilné zamestnanie a potrebujeme zápasy odohrať aspoň v nejakom počte,” vysvetlil Róbert Marton a dodal: “Škoda že niektoré dievčatá od nás aj z Popradu sa rozhodli skončiť. Chápem to, nie sú profesionálky, musia sa živiť civilnou prácou. Liga sa v tomto ročníku vyrovnala, ale tým, že z ligy odišla Bratislava, išla kvalitou dole.”

Foto: Peter Handzuš

Domáci tréner Ivan Bednár sobotnú prehru s Prešovom zhodnotil takto: “Bol to taký dosť ubojovaný zápas. Dostali sme dva lacné góly, ktoré pramenili z individuálnych chýb, ktoré by sa s takýmto súperom nemali stávať. Proti Prešovu sa už ťažko dostáva do zápasu.” Popradčanky sa po prehratej prvej tretine nevzdávali, dostávali sa bred bránu Prešova, ale skórovať sa im nepodarilo. “Dievčatá som ale pochválil. Každá išla na dno svojich síl. Keď ale nedáme gól, nemôžeme vyhrať. Máme veľa striel, ale gólov dávame málo,” povedal tréner Bednár.

Zápasy Popradu a Prešova bývajú vždy vyrovnané. Podľa Bednára je Prešov favoritom súťaže. Dodal, že vie, že na ďalšie zápasy proti tomuto súperovi sa musí celý ich tím dobre pripraviť. “Ak na seba narazíme v zápasoch playoff, budeme hrať niečo iné a verím, že budeme úspešní,” dodal Bednár.

Porpadské líšky – ŽHK 2000 Šarišanka Prešov 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Góly: 11. Suráková, 15. Baran

Popradské líšky: Sass – Šuliková L., Leskovjanská, Zielińska, Országhová, Gaborčíková, Nilabovičová – Orawska, Šuliková B., Džurňáková, Gorecká, Czarnecka, Staroňová, Hudáková, Kleinová, Klembalová

Prešov: Štofanková – Čarnoká, Fortunová, Šandorová, Dzurinová, Žitňanská, Hajniková – Jurčová, Suráková, Ruščinová, Fortunová, Čorňáková, Sedláková, Wrona, Maťašová, Baran

Zdroj: poprad.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie