Martin Sýkora Hokej

Popradskí hokejisti proti Dukle víťazne: Finiš Trenčína na bodový zisk nestačil

Hokejoví kamzíci chceli zlepšiť dojem po vysokej prehre v Novým Zámkoch. Doma proti Trenčínu strelili tri góly a rovnaký počet bodov si pripísali aj do tabuľky.

Ilustračný obrázok k článku Popradskí hokejisti proti Dukle víťazne: Finiš Trenčína na bodový zisk nestačil

Poprad proti poslednému tímu ligy z Trenčína začal zdrvujúcim tlakom. Vietor pred Kutejom robila najmä štvrtá formácia „kamzíkov“, ale hostia úvodný nápor ustáli. Hostia pôsobili odovzdaným dojmom a nevypracovali si žiadnu vážnejšiu šancu. Gól si domáce tribúny zakričali až v 16. minúte. V presilovej hre sa parádne trafil Matúš Paločko – 1:0.

Prevaha domácich trvala i počas druhej tretiny. Na konštrukciu Kutejovej brány zazvonil pohotovým zakončením Kroták, ale ani jeho dorážka napokon v sieti neskončila. Druhý gólový moment Popradu prišiel v 30. minúte. Matúš Paločko prenechal puk do tandemu Troligovi a po jeho strele švihom brankár hostí kapituloval – 2:0. V najväčšej príležitosti „vojakov“ sa ocitol Šimun, ale z bezprostrednej blízkosti nepochodil.

Na začiatku tretieho dejstva zaujala krátko brankárska rošáda zo strany Popradu. Desať minút pred koncom zápasu najskôr domáci tečom Matúša Paločka, pre ktorého to bol druhý gól v zápase, zvýšili vedenie na 3:0. Neskôr sa však o výsledok strachovali. V čistej šanci fauloval Marcela Hossu Guliajev a hostia presilovú hru zásluhou Bulíka v 53. minúte využili – 3:1. O minútu už domáci viedli iba o gól, keď Šúreka prestrelil Hossa. Následne hral Trenčín presilovú hru, ale vyrovnanie neprišlo ani v záverečnej hre hostí bez brankára.

HK Poprad – Dukla Trenčín 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly: 16. Matúš Paločko (Kroták, Suchý), 30. Troliga (Kroták, Matúš Paločko), 50. Matúš Paločko (Murček, Kroták) – 53. Bulík (Holenda), 54. Hossa (Holenda). Rozhodovali: Lauff, Kalina – Riš, Smrek, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1690 divákov

Poprad: Šúrek – Guliajev, Fabian, Suchý, Dinda, Ježek, Postnikov, Bagin, Pokovič – Lichanec, Zagrapan, Henderson – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Bondra, Murček, Vašaš – Matej Paločko, Mlynarovič, Štrauch
Trenčín: Kutej – Drgoň, Obšut, Holenda, Bohunický, Pavúk, Trška, J. Švec, Danko – Gašparovič, Sojčík, Hossa – Bezúch, Bulík, Misenev – Sýkora, Lantoš, J. Ručkay – Pardavý, Šimun, Meidl

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Táto výhra nad Trenčínom je o to cennejšia, že prišla po ťažkom zásahu do mužstva a výbuchu v Nových Zámkoch. Body sú veľmi dôležité, do stavu 3:0 sme ho zvládali tak, ako sme chceli. Trenčín sa dokázal dvomi gólmi približíť k vyrovnaniu. Posledné tri minúty klobúk dole pre našimi hráčmi. Podali heroický výkon, blokovali strely a o jeden gól sme si zaslúžili vyhrať. Toto sú zápasy, v ktorých nie je nikto favorit.“

Róbert Petrovický, asistent trénera Trenčína: „Chceli sme začať troška lepšie, ale Poprad nás dostal pod tlak. Zápas bol otvorený, v druhej tretine sme mali nejaké šance počas presiloviek. Druhý inkasovaný gól nemal brankár dobrý výhľad, myslím, že tam bol aj teč. V tretej tretine sme chceli hneď na začiatku znížiť, bohužiaľ sme inkasovali tretí gól. Náš tlak prišiel neskoro, ale dostali sme sa k súperovi tesne na stav 3:2. Musíme sa z toho poučiť, nesmieme si dovoliť hrať s mužstvami blízko nás ako Poprad do stavu 0:3. Za danej situácie musíme hrať tesnejší výsledok a hrať celých 60 minút.“