Martin Sýkora Hokej

Popradskí hokejisti v bráne so Švédom: Na skúšku aj Kanaďania?

Pod Tatrami to začína hokejovo vrieť. Nové trénerské duo najprv začalo s testovaním desiatok adeptov na popradský dres, aby teraz popracovali na herných činnostiach.

Ilustračný obrázok k článku Popradskí hokejisti v bráne so Švédom: Na skúšku aj Kanaďania?
Zdroj: Dnes24.sk

Dianie v popradskom hokejovom klube je momentálne zahalené rúškom tajomstva. Informácie poskytuje len klubová stránka, prostredníctvom ktorej sa verejnosť dozvedá zaujímavé skutočnosti. Trénerské duo Petr Jonák – Ľudovít Jurinyi siahli po mladých hokejistov i skúsených známych tvárach.

„Naša koncepcia je postavená na tom, že chceme mladých dravých hráčov. Starší a skúsenejší sa nám však v mužstve zídu taktiež. Profil hokejistu, akého chceme, je založený na dobrom korčuľovaní, stabilite či schopnosti napádať, hrať do tela a vyhrávať súboje. Na tom založíme celú koncepciu a systém hry,“ povedal pre klubový web asistent trénera Jonáka Ľudovít Jurinyi.

Podľa trénerského asistenta podpísaní hráči dostali ponuku pokračovať v príprave, ale bojovať o miesto budú ďalej. Medzitým pribudnú ďalší aj zo zahraničia, tréneri uvažujú aj o obrancovi a útočníkovi z Kanady. Podpísaný je Linus Fernström, ktorý by sa mal zapojiť už nasledujúci týždeň. „Obmena hráčov bude ešte veľká, ale každý dostane priestor aj v prípravných zápasoch, aby ukázal, na čo má. Po Tatranskom pohári by sme chceli túto selekciu uzavrieť,“ dodal Jurinyi.

Od pondelka kamzíci začínajú kompletné testovanie A-mužstva na univerzite v Prešove, kde sa dohodli na tréningu mimo ľadu. S partnermi z Prešovskej univerzity nastavia aj tréningový plán v rámci silových cvičení. V utorok majú hokejisti off-ice tréning v Poprade a streda, štvrtok, piatok vykorčuľujú na ľad v Sp. Novej Vsi. Od druhého augustového týždňa by mali kamzíci nabehnúť na štandardný režim v Poprade a na ľade budú trénovať dvakrát denne.

Prečítajte si aj:
Zostava popradských kamzíkov začína mať ostré črty: Prekvapil nový brankár /…ankar-245843

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie