Iné športy

Popradskí karatisti bodovali v Poľsku: Z Lodže si priniesli niekoľko cenných kovov

V konkurencii takmer 1400 karatistov z trinástich krajín si popradskí Shihanisti počínali výborne. Z poľského mesta Lodž si domov pod Tatry priviezli päť medailí.

Ilustračný obrázok k článku Popradskí karatisti bodovali v Poľsku: Z Lodže si priniesli niekoľko cenných kovov
3
Galéria

Bezmála tisíc štyristo štartujúcich z trinástich krajín, si to prišlo prvý aprílový víkend rozdať k naším severným susedom, kde sa v Lodži konal pätnásty ročník medzinárodného turnaja Harasuto Cup v karate. Pretekári Karate klubu Shihan Poprad si z Poľska priniesli päť cenných kovov.

Prvé sa na tatami postavili mladšie žiačky v kategórií súborného cvičenia kata, kde Popradčanky doslova obsadili stupne pre víťazov. „Laura Klempová vybojovala striebro, Karolína Kiššková a Linda Klempová obsadili bronzové priečky. Bronzový skončil aj Daniel Nedoroščík v kategórií kata starších žiakov. Medailovú zbierku si ešte obohatila Laura Klempová, ktorá v kategórií športového zápasu kumite mladších žiačok do 30kg vybojovala bronz,“ pochválil svojich zverencov Ján Glatz z Karate klub Shihan Poprad.

Ako dodal, Tadeášovi Krakovskému, Barbore Glatzovej a Eme Zacharovej sa vo svojich kategóriách nedarilo a ostali v eliminačných bojoch.

Zdroj: poprad.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie