Popradskí karatisti bojovali v Čechách: Domov prišli s medailami

Karate má pod Tatrami bohatú tradíciu. Viacero klubov z Popradu robí dobré meno nielen svojmu mestu - centralisti dobre reprezentovali v Havířove.

Ilustračný obrázok k článku Popradskí karatisti bojovali v Čechách: Domov prišli s medailami
Zdroj: Central karate klub Poprad

Dňa 10.12. 2016 sa v Českom meste Havířov uskutočnil už 26. kolo Stredoeurópskeho pohára nádejí v karate, kde sa v konkurencii karatistov z Českej republiky, Poľska a Slovenska Central karate klub Poprad nestratil.

Súťaž bola tradične otvorená súťažnou disciplínou kata, kde si v kategórii kata dorastenky vybojovala Nikola Bušovská 3. miesto. „Ďalej sa pokračovalo športovým zápasom kumite, kde si sestry Klempové v kategórii mladších žiačok síce nevybojovali medailu, ale domov si odniesli nové skúsenosti,“ informovala Ivana Kucová z Central karate klubu Poprad (CKK).

V kategórii kumite mladší žiaci do 30 kg súperom nedal šancu Andrej Farkaš a vybojoval si zlatú medailu. Úspech dosiahla aj Nikola Bušovská v kategórii kumite dorastenky nad 47kg.

„Vo finále sa stretla s reprezentantkou z Poľskej republiky, avšak Nikola ukázala svoju perfektnú formu a suverénne si do Popradu priniesla zlato,“ dodala Kucová.