Anton Hrachovský Správy

Popradskí leteckí záchranári v nasadení: Lyžiarka (25) padala žľabom stovky metrov

Posádka leteckých záchranárov z Popradu letela na pomoc dvom osobám. Tie sa zranili pri lyžovaní.

Ilustračný obrázok k článku Popradskí leteckí záchranári v nasadení: Lyžiarka (25) padala žľabom stovky metrov
Zdroj: TASR

Hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej a zdravotnej služby AIR – Transport Europe (VZZS ATE) Zuzana Hopjaková informovala, že dopoludnia ich privolali k úrazu 25-ročnej freeridistky, ktorá v oblasti Lukového kotla v Nízkych Tatrách padala dole žľabom približne 350 metrov.

Zranená freeriderka

„Aj napriek vážne zranenému kolenu mala freeridistka veľké šťastia, že pri takomto dlhom páde neutrpela žiadne ďalšie vážne poranenia. Lekár leteckých záchranárov bol do terénu vysadený pomocou techniky palubného navijaka. Poskytol jej primárne zdravotné ošetrenie a v spolupráci s prítomnými horskými záchranármi bola pripravená na evakuáciu z miesta udalosti,“ priblížila Hopjaková s tým, že počas medzipristátia pacientku preložili na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave previezli do nemocnice s poliklinikou v Liptovskom Mikuláši.

Záchranný zásah aj pri Kremnici

„Krátko po návrate na svoju základňu v Poprade prišla ďalšia výzva o súčinnosť pri záchrannej akcii. Rýchly a šetrný transport potreboval aj 26-ročný lyžiar, ktorý si pádom na svahu v lyžiarskom stredisku Skalka pri Kremnici poranil chrbticu. Aj v tomto prípade použili leteckí záchranári lanovú techniku,“ doplnila hovorkyňa VZZS ATE. Po ošetrení a evakuácii z terénu bol zranený lyžiar prevezený do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM