Webnoviny - Rôzne

Popradskí poslanci za SDKÚ nepriznali majetok načas

Dvojica poslancov Mestského zastupiteľstva v Poprade za SDKÚ-DS Jozef Beňo a Igor Wzoš si nesplnili zákonnú povinnosť a v termíne do 31. marca nepredložili komisii na ochranu verejného záujmu pri mestskom zastupiteľstve písomné oznámenie funkcií, zam

Toto oznámenie sú poslanci a primátor povinní podávať počas výkonu svojej funkcie. Poslanec Jozef Beňo je dokonca členom komisie, ktorá úplnosť oznámení kontroluje. Beňo odovzdal oznámenie až 27. apríla, Wzoš až 30. apríla.

„Je to obyčajná ľudská chyba. Pomýlil som si termíny,“ komentoval celú situáciu Wzoš. Oznámenie zaslal až na základe podnetu pracovníčky kancelárie poslancov na Mestskom úrade v Poprade.

Priamo na stredajšom zasadnutí zastupiteľstva v Poprade o činnosti komisie informoval viceprimátor Popradu a predseda komisie na ochranu verejného záujmu Adrián Kromka, pričom upozornil poslancov, že v budúcnosti v prípade nesplnenia si tejto povinnosti môže nasledovať nielen pokuta, ale existuje aj možnosť straty poslaneckého mandátu.

Okrem dvoch poslancov, ktorí si do zákonom stanoveného termínu nesplnili svoju povinnosť, našla komisia formálne nedostatky aj v oznámeniach poslancov Milana Barana, Stanislava Barana, Estery Bohunickej, Petra Brenišina, Štefana Pčolu, Anny Schlosserovej a Igora Wzoša.

Poprad24/webnoviny Foto: webnoviny

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM