Ľubomír Hudačko Rôzne

Popradskí tínedžeri, čo milujú písanie: V súťaži bojujú o naj školský časopis

Regionálna kancelária Slovenského syndikátu novinárov v Prešove a Prešovský samosprávny kraj vyhlásili v marci súťaž stredoškolských časopisov. Prihlásilo sa do nej 18 účastníkov. Teraz sa začína ich hodnotenie, ktoré by malo trvať niekoľko týždňov.

Ilustračný obrázok k článku Popradskí tínedžeri, čo milujú písanie: V súťaži bojujú o naj školský časopis
Zdroj: Webnoviny.sk

„Odborná porota zložená z novinárov a zástupcov samosprávy sa začína zaoberať časopismi zo siedmich gymnázií a 11 stredných škôl Prešovského kraja. Výsledky by mali byť zverejnené v novembri v rámci osláv Medzinárodného dňa študentstva, keďže súťaž sme vymysleli ako aktivitu súvisiacu s týmto dňom,“ povedal člen výboru Regionálnej kancelárie Slovenského syndikátu novinárov v Prešove a autor myšlienky súťaže Ján Jacoš.

Do súťaže sa podľa jeho slov prihlásili občasníky i časopisy s vyššou periodicitou z Popradu, Vranova, Svitu, Lipian, Starej Ľubovne a Bijacoviec. Najviac časopisov je z Prešova.

Súčasťou vyhodnotenia vydavateľskej činnosti študentov stredných škôl bude aj workshop s víťazmi súťaže o tom, ako tvoriť dobré noviny. Organizovať ho bude prešovská Regionálna kancelária SSN. Tá plánuje podľa jej predsedu Michala Franka súťaž stredoškolských časopisov organizovať každý druhý rok.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM