Samospráva

Popradským seniorom hrozilo, že budú bez obedov. Neuveríte, kto im pomohol!

Obedy pre popradských seniorov od minulého týždňa rozváža nové auto, ktoré dostalo Centrum sociálnych služieb v Poprade ako dar.

Ilustračný obrázok k článku Popradským seniorom hrozilo, že budú bez obedov. Neuveríte, kto im pomohol!
6
Galéria

Seniorom v Poprade bude rozvážať obedy novučičké auto. To, ktoré doposiaľ slúžilo, už podľa slov riaditeľky Centra sociálnych služieb Evy Mašteníkovej, nespĺňalo potrebné štandardy, vrátane tých hygienických. Takže centrum tento dar veľmi privítalo.

Užitočný dar

Nový automobil denne rozvezie jedlo pre približne 200 stravníkov. Zabezpečí tak stravu pre tých, ktorí si po ňu chodia na odberné miesta, no predovšetkým pre tých, ktorí z rôznych dôvodov na tieto odberné miesta nevládzu prísť.

„Chceli by sme naozaj veľmi pekne poďakovať občianskemu združeniu, ktoré takýmto pekným gestom aj v týchto ťažkých časoch vyjadrilo spolupatričnosť mestu Poprad a jeho obyvateľom,“ povedala pre TV Poprad Mašteníková.

OZ Rozvíjame naše mestá s popradskou samosprávou spolupracuje už viac ako tri roky, počas ktorých sa mu za účelom rozvoja mesta podarilo podporiť viacero úspešných projektov.

Pomáhajú mestu

OZ Rozvíjame naše mestá, ktoré združuje prevádzkovateľov hazardných hier na Slovensku, sa pred dvomi rokmi zaviazalo, že v meste Poprad prefinancuje každý rok počas piatich rokov okolo 100-tisíc eur na rôzne projekty. Okrem automobilu tak už prispelo na časť vianočnej výzdoby a v neposlednom rade aj na renováciu detských ihrísk.

V lete v spolupráci s mestom Poprad otvorilo na sídlisku Juh III za Základnou školou Jarná nové multifunkčné ihrisko, ktoré môžu využívať deti a jedna časť je venovaná aj seniorom.

Mesto Poprad je pilotným projektom OZ Rozvíjame naše mestá, no v úsilí pomáhať plánujú naďalej pokračovať a svoju pôsobnosť rozšíriť aj do ďalších miest na Slovensku. Asociácia zábavy a hier zastupujúca hazardné prevádzky túto snahu víta. „V rámci spoločenskej zodpovednosti je pre nás prirodzené v meste, kde podnikáme, podieľať sa na jeho rozvoji a zlepšovať kvalitu života jeho obyvateľov,“ tvrdí hovorkyňa Asociácie zábavy a hier Dominika Lukáčová a dodáva, že Poprad je pekným príkladom toho, ako môže efektívna spolupráca miest a prevádzkovateľov hazardu namiesto tvrdých zákazov priniesť pre obyvateľov to najlepšie.

Popradské herne pomohli seniorom
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM