Popradu v derby nepomohla ani záverečná hra bez brankára. Body berú Košičania

Klub HK Poprad začal divákov na štadión lákať rôznymi marketingovými aktivitami a na východniarske derby medzi Popradom a Košicami sa prišlo pozrieť 2083 divákov. Po dlhšom čase bolo v hľadisku vidieť aj rodiny s deťmi, ktoré mali na tento zápas zvýhodnené vstupné.

Ilustračný obrázok k článku Popradu v derby nepomohla ani záverečná hra bez brankára. Body berú Košičania

Po premiérovej predzápasovej šou sa v Poprade hral v prvej tretine podpriemerný extraligový hokej. Hra sa kúskovala, hráči na oboch stranách si nepresne prihrávali. Hostia boli ale hokejovejší a po hrubých chybách v obrane mohli domáci ďakovať Kostúrovi. „Oceliari“ šli napokon do vedenia v 16. minúte, keď odrazený puk od zadného mantinelu upratal do siete Hrnka.

Prvá prestávka priniesla oživenie na strane Popradu. Gól ale dali opäť hostia. V presilovke Bartoš šikovne tečoval nahodenie Dudáša a bolo 0:2. Domáci zvýšili dôraz a korčuľovanie, čo im prinieslo viac ako minútovú početnú výhodu o dvoch hráčov. V nej sekundu pred návratom Cebáka znížil Richard Rapáč na rozdiel gólu. Tlak kamzíkov zastavili až dve po sebe nasledujúce oslabenia.

V úvode tretieho dejstva mohol vyrovnať Bartečko, ale jeho individuálny prienik zastavil Melicherčík. V 49. minúte zahrmelo na druhej strane, keď Hričina nachytal domáceho Kostúra na hruškách – 1:3. Po faule na Krotáka, ktorý sám prešiel celého klzisko, nariadili rozhodcovia trestné strieľanie. Kapitán Popradu ho ale nepremenil. Necelé dve minúty pred koncom si vzala domáca striedačka oddychový čas a z hry stiahla brankára. Do opustenej bránky pečatil víťazstvo Košíc vo východoslovenskom derby Bartánus.

Pavel Paukovček, tréner Popradu: „V prvej tretine bol súper lepší. V druhej sme mali navrch my. Dostali sme sa do hry. Škoda, súper hral dobre v defenzíve, nevedeli sme si s tým poradiť. S jedným gólom sa zápas proti tak kvalitnému súperovi ťažko vyhráva. Gratulujem Košiciam k víťazstvu.“

Marcel Šimurda, asistent trénera Košíc: „Úvod zápasu bol z našej strany dobrý. Šli sme do vedenia. V úvode druhej časti sme využili presilovku a odskočili o dva góly. Poprad ale zlepšil hru, znížil a dostal sa na dostrel. V závere sme si výsledok postrážili.“

HK Poprad – HC Košice 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Góly: 31. R. Rapáč (Suchý, Hvila) – 16. Hrnka (Deyl, Lelkeš) 22. Bartoš (Dudáš, Lelkeš), 49. Hričina (Boltun, Bortňák), 60. Bartánus. Rozhodovali: Jonák, Novák – Kacej, Tvrdoň, vylúčení: 5:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2083 divákov

HK Poprad: Kostúr – Suchý, Dinda, Ťavoda, Fabian, Malina, Kasík, Briják, D. Šterbák – Bartečko, Paukovček, Paločko – Kroták, Bajaruns, Hvila – R. Rapáč, Heizer, B. Rapáč – Štrauch, Rusnák, Števuliak

HC Košice: Melicherčík – Deyl, Cebák, Šedivý, Pavúk, Macejko, Dudáš – Bartánus, Suja, Bicek – Bartoš, Hrnka, Lelkeš – Jenčík, Češík, Chovan – Bortňák, Boltun, Hričina