Martin Sýkora Hokej

Popradské líšky majú partnera: Výrobca práčok si obliekol hokejový dres

Ženský hokej je stále v tieni mužského napriek tomu, že dosahuje úspechy. Po slovenskom titule popradské hokejistky reprezentovali mesto aj na medzinárodnom ľade.

Ilustračný obrázok k článku Popradské líšky majú partnera: Výrobca práčok si obliekol hokejový dres
Foto: Martin Sýkora

Popradské líšky sú úradujúcimi majsterkami Slovenska. Ich vstup do novej sezóny sa nesie v intenciách uplynulého ročníka. Kvalitnú prácu trénerského dua Skokan – Bednár oceňujú aj ich partneri. Jedným z nich je aj popradský výrobca práčok – Whirlpool Slovakia.

Bez partnerov ťažko

„Myslím si, že je to obojstranne výhodná spolupráca. Na jednej strane nám Whirlpool finančne pomáha a na druhej sa my snažíme oplácať dôveru svojimi výkonmi. Nosíme meno firmy na dresoch, máme ju na mantineloch a naši partneri môžu byť na nás hrdí,“ konštatoval tréner popradských líšok Milan Skokan, ktorý slávnostne odovzdal hokejový dres riaditeľovi Whirlpoolu Michalovi Majorovi.

„Ako jeden z najväčších zamestnávateľov v regióne cítime zodpovednosť aj za spoločnosť, v ktorej žijeme. V našej spoločnosti veríme v to, že každý si zaslúži šancu ukázať, čo v ňom je. K tomu, aby ste to dokázali však musíte mať vytvorené podmienky, a preto sa už dlhé roky snažíme v rámci našich možností pomáhať rôznym mládežníckym a športovým klubom, inštitúciám a ich iniciatívam v okolí," vysvetlil riaditeľ a konateľ spoločnosti Whirlpool Slovakia Michal Major, ktorý si dres ihneď obliekol.

Odovzdanie dresu ŽHK Popradské líšky Milan Skokan a Michal Major Whirlpool
7
Galéria
Foto: Martin Sýkora

Hokejové Vianoce aj pre partnerov

Popradské športové klubu potrebujú stabilných partnerov ako soľ. Hokejistky sa snažia dôveru do nich vloženú oplatiť nielen výkonmi na ľade v majstrovských zápasoch.

„Zatiaľ nám to herne ide. Reprezentujeme naše mesto i našich partnerov, ktorým chceme počas sviatkov pripraviť Vianoce na ľade. Zahráme si benefičný zápas proti podolínskym sirotám, o ktoré sa Whirlpool stará. Okrem toho si v rámci našich tréningových hodín môžu partneri s deťmi zakorčuľovať na zimnom štadióne. Aj my sa snažíme s kolegom Bednárom byť aktívni a poďakovať sa aj takouto formou,“ povedal Milan Skokan, ktorý so svojimi zverenkyňami predminulú sezónu reprezentoval Poprad a Slovensko na turnaji majstrov v Turecku. Aj účasť na medzinárodnom fóre je veľmi dôležitá.

„Tímovosť, duch víťazstva a rešpekt sú tri z našich piatich základných hodnôt, ktoré vyznávame, žijeme a snažíme sa šíriť ďalej. Podpora popradského ženského hokeja je len jednou z aktivít, ktoré nám umožňujú pomáhať nielen samotným hokejistkám v ceste za ich snom, ale tiež ukázať mladým, že tieto hodnoty naozaj niečo znamenajú a napomáhajú Vám dosiahnuť ciele, ktoré si vytýčite,“ dodal Major.

PREČÍTAJTE SI AJ: Hokejistky vytiahli ženské zbrane: Pozrite sa, aké video sa šíri internetom

Popradské líšky si podporu svojich partnerov veľmi vážia. Bez ich pomoci by pod Tatrami asi ťažko vyrastali nástupkyne olympíjskych účastníčok z Vancouveru. „Dúfam, že naša spolupráca sa bude rozvíjať v prospech ženského hokeja, ktorý si pomaly razí cestu po celom svete. Bohužiaľ, len u nás – na Slovensku nenachádzame živnú pôdu pre tento šport. Mestá, ako je Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš a hlavne Bratislava, nedokážu založiť vlastný klub, čo je smutné. Treba chcieť a pracovať, výsledky sa potom dostavia,“ uzavrel Skokan.

Foto: Martin Sýkora
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM