Peter Handzuš Samospráva

Poslanci požiadali o kontrolu. Ak sa pri rekonštrukcii pochybilo, primátor bude konať

Ak sa zistí, že sa pri rekonštrukcii sociálneho zázemia pri zasadačkách MsÚ v Poprade pochybilo, primátor Švagerko bude trvať na prijatí opatrení, aby sa v budúcnosti takýmto veciam predišlo.

Ilustračný obrázok k článku Poslanci požiadali o kontrolu. Ak sa pri rekonštrukcii pochybilo, primátor bude konať
3
Galéria
Foto: Peter Handzuš

Primátor mesta Poprad Jozef Švagerko to uviedol v závere zasadnutia mestského zastupiteľstva vo štvrtok 23. februára. Reagoval tak predovšetkým na kritiku občanov mesta, ktorým sa nepozdáva cena za ich rekonštrukciu.

„Nie som odborník na stavebné veci, je tu však na to dostatok ľudí, verím, že tí nepochybili,“ uviedol primátor. Sociálne zázemie v podobe mužských a ženských toaliet, ale i tých pre imobilných občanov vo vestibule mestského úradu prešlo kompletnou rekonštrukciou. Okrem toaliet pribudla i samostatná miestnosť s prebaľovacím pultom určená pre mamičky s deťmi. Na tento zámer použila radnica 88 344 eur.

„Ak by mi niekto vyčítal, že rekonštruujeme záchody, ktoré mám vedľa kancelárie, alebo tam chodia len dvaja zamestnanci, v poriadku. Ale sú to verejné toalety. Môžeme polemizovať o cenách, ale ak to má byť pre občanov nášho mesta, som hrdý, že ponúkame lepšie podmienky,“ poznamenal primátor. Ako ďalej vysvetlil, v bezprostrednej blízkosti toaliet sa konajú nielen svadobné obrady, ale aj prijatia do života detí či rôzne podujatia, ktoré majú často medzinárodný charakter.

„Predpokladaná hodnota zákazky rekonštrukcie sociálneho zázemia vo vestibule mestského úradu pri zasadačkách bola 60 238 eur bez DPH. Predmetom zákazky bola rekonštrukcia jestvujúcich toaliet a vybudovanie úplne nových priestorov sociálneho zázemia v podobe toalety pre imobilných občanov a samostatnej miestnosti s prebaľovacím pultom pre mamičky s deťmi,“ uviedol komunikačný manažér mesta Poprad Marián Galajda. Samospráva oslovila šesť firiem z celého Slovenska zaoberajúcich sa touto činnosťou.

Mesto dostalo tri cenové ponuky a na prestavbu sociálneho zázemia zvolilo podľa ich slov tú najlacnejšiu. Radnica za tento zámer zaplatila 71 982 eur. Sumu však zvýšili ďalšie práce, s ktorými sa pôvodne nepočítalo. „Išlo hlavne o stavebno-konštrukčné práce, ako výmenu ležatej kanalizácie v suteréne, ktorá bola v havarijnom stave, úpravu dažďového zvodu a náhradu za nový, doplnenie vzduchotechniky, zmenu napojenia vykurovacích telies a niektoré úpravy v elektroinšta­lácii,“ informoval Galajda.

Popradskí poslanci počas ostatného zasadnutia mestského zastupiteľstva požiadali hlavnú kontrolórku mesta Zitu Kozlerovú, aby vykonala v tejto súvislosti kontrolu.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM