Monika Gécziová Iné športy

Viac ako 480 karatistov z 53 klubov z celého Slovenska sa stretlo v Starej Ľubovni na treťom a zároveň poslednom kole Slovenského pohára v karate detí a žiakov. A Centralistom z Popradu sa opäť parádne darilo.

Ilustračný obrázok k článku Posledné kolo Slovenského pohára v karate: Centralisti z Popradu si vybojovali 11 medailí

Posledné tretie kolo Slovenského pohára v karate detí a žiakov s postupom na Majstrovstvá Slovenska v karate, ktoré sa uskutočnia v máji v našom meste, sa konalo v Starej Ľubovni 13. apríla. V obrovskej konkurencii si Central karate klub Poprad vybojoval 11 medailí, z toho tri zlaté, jednu striebornú a sedem bronzových a v celkovom hodnotení klubov sa tak umiestnil na krásnom jedenástom mieste.

Prvé zlato vybojovala Alžbeta Mačuteková v kategórii karate agility 6 ročné dievčatá. „Bronzové medaile získali Sára Rigová v kategórii 7 ročných, Alexandra Lajošová medzi 8 ročnými a Karin Jakubčáková v kategórii 11 ročných dievčat,“ uviedla Ivana Kucová z Central karate klub Poprad.

Ako dodala, súťaž pokračovala kategóriami kata. Tu v kategórii dievčatá 6–7 ročné nenašla premožiteľku Sára Rigová a suverénne získala ďalšie zlato do zbierky. V kategórii dievčat 8–9 ročných si 3. miesto vybojovala Sofia Kurucová a striebornú medailu si odniesla Tamara Mačuteková. V kategórii kata chlapci 6–7 rokov sa na 3. mieste umiestnil Jakub Dzugas.

„V závere súťaže sme sa venovali športovým zápasom kumite, kde v kategórii dievčatá 6–7 rokov nad 28 kilogramov sa na 3. mieste umiestnila Sára Rigová. Tretie miesto si vybojovala aj Sofia Kurucová v kategórii dievčatá 8–9 rokov nad 37 kilogramov začiatočníčky,“ pochválila svojich zverencov Kucová s tým, že poslednú medailu získala Alexandra Lajošová v kategórii kumite dievčatá 8–9 rokov nad 37 kilogramov pokročilé, ktorá bezkonkurenčne vybojovala zlato.