Posledný zápas doma LEV prehral

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na domácom ľade s kazašským tímom Barys Astana 2:3 a ukončili tak sezónu pred domácimi tribúnami. Najbližšie sa zverenci Radima Rulíka predstavia v piatok 24. február

HC Lev Poprad – HC Barys Astana 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 31. Š. Novotný (Hunkes), 58. Lundberg (Sekáč) – 19. Žajlauov (tr. str.), 30. Bochenski (Dallman, Kašpar), 59. Bochenski (Dallman, Dawes). Rozhodovali: Kiseljov, Dejev – Parfjonov, Tomilov (všetci Rus.), vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4500 divákov – vypredané.

zostavy:
HC Lev Poprad: Laco – Hunkes, Mezei, Jank, Štrbák, Lewis, Hellström – Huna, Lundberg, Bartečko – Š. Novotný, Špirko, Sekáč – Fabricius, Matai, Ježek – Šaršok
HC Barys Astna: Jeremejev – Novopašin, Dallman, Hutchinson, Junland, Litvinenko, Fadejev, Savčenko, Lakiza – Bochenski, Boyd, Dawes – Kreps, J. Novotný, Kašpar – Starčenko, Gavrilin, Žajlauov – Romanov, Poliščuk, Bumagin

Úvodná tretina na popradskom štadióne veľa vzruchu nepriniesla. Ako prví boli v náznaku šance hostia, ale Žajlauovovo zakončenie nebolo presné. „Levi“ mohli nakloniť misky váh na svoju stranu v polovici úvodnej dvadsaťminútovky, no Lundberg a ani Jank v presilovke neprekonali pozorného Jeremejeva. V 19. minúte tak zahrmelo na opačnej strane. Prenikajúceho Žajlauova nedovolene atakoval obranca Hunkes a hlavný arbiter nariadil trestné strieľanie. Po peknom blafáku otvoril skóre duelu – 0:1.

Do druhej tretiny vstúpili obidve mužstvá aktívne. V 26. minúte to skúšal pred Lacom hosťujúci Gavrilin, na opačnej strane vyskúšal pozornosť Jeremejeva Bartečko. O dve minúty neskôr vyzval Sekáč k zakončeniu Špirka, ten však v dobrej pozícii netrafil dobre skackajúci puk. V 30. minúte zvýšil na 2:0 pre hostí Bochenski, ktorý pred Lacom tečoval puk a využil početnú výhodu o jedného hráča. Domáci odpovedali o minútu neskôr, keď nahodený puk Hunkesa tečoval za Jeremejevov chrbát Štěpán Novotný – 1:2. Do konca druhej časti hry obidva tímy hýrili aktivitou, ale obidvaja gólmani podržali svojich spoluhráčov.

V treťom dejstve sa oba tímy pozorne bránili a vyrážali do nebezpečných protiútokov. Ježek sa pokúsil prekvapiť brankára hostí strelou z ľavej strany, na druhej strane vytiahol Laco parádny zákrok po Dawesovom zakončení. V závere stretnutia vyrovnal na 2:2 domáci Lundberg, ale minútu pred koncom duelu zariadil triumf hostí Bochenski – 2:3.

Text: TASR Foto: Branislav Babjak – Mediaportal Poprad Video: Poprad24