Peter Handzuš Správy

Podtatranská hasičská liga: Vo Vernári padol rekord trate

V prvú augustovú nedeľu zorganizovali vo Vernári už štrnásty ročník hasičského preteku O putovný pohár starostu obce za účasti devätnástich družstiev mužov aj dvanástich družstiev žien.

Ilustračný obrázok k článku Podtatranská hasičská liga: Vo Vernári padol rekord trate

V hasičskom útoku medzi mužmi najlepší čas dosiahli Kravany 15,62 s a vytvorili rekord tejto trate. Pripísali si na svoje konto piate víťazstvo v Podtatranskej hasičskej lige v tomto roku. Dorastenci zo Štôly s časom 15,95 s skončili druhí. Tretiu priečku obsadila Šuňava I s časom 17,29 s.

V kategórii žien na medailových pozíciách dominovali dorastenky – prvenstvo patrilo Švábovciam , keď dosiahli čas 21,48 s, ktorý znamenal i rekord tejto súťaže. S rozdielom 0.08 s na druhom mieste sa umiestnili Vikartovce /21,56/. Z tretieho miesta sa radovali Kravany /21,77/.

Po prvý krát v osobitnej kategórii súťažili i muži nad 35 rokov. Tu bola prvá Spišská Teplica s časom 23,02 s pred Hranovnicou s časom 25,19s.

Najlepším družstvám ceny i putovné poháre odovzdal starosta obce Vladimír Ondruš. Pozval prítomných na 15. ročník súťaže, ktorý sa bude konať v rámci osláv 85. výročia vzniku Dobrovoľného hasičského zboru vo Vernári.

Dobrovoľných hasičov čaká ešte sedem pretekov

V devätnástom ročníku Podtatranskej hasičskej ligy v priebežnom poradí medzi mužmi vedú Kravany pred Šuňavou I a Spišskou Teplicou. U žien je najlepšia Šuňava, druhá Hranovnica a tretia Spišská Sobota I.

Body podľa umiestnenia v súťaži si pripísali i dorastenecké kolektívy. Medzi chlapcami vedie Štôla pred Spišským Štiavnikom a Svitom. U dievčat kraľujú Vikartovce pred Hranovnicou a Strážami.

Dobrovoľných hasičov i hasičky čaká ešte sedem súťaží, kde si môžu pripísať ďalšie body do tabuľky PHL. Najbližšia pätnásta súťaž bude v sobotu 10.augusta v Spišskom Bystrom. Štart prvého je naplánovaný na 10.00 hodinu. O deň neskôr sa dobrovoľní hasiči stretnú na spišskosobotskom námestí. Aj tu budú súťažiť muži a ženy do 35 a nad 35 rokov, dorastenci i dorastenky.