Rôzne

Pozor na nebezpečné výrobky: Odborníci vystríhajú pred ponožkami či mydlom

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) upozorňuje na nebezpečné výrobky na trhu Európskej únie. Ide napríklad o ponožky proti stvrdnutej pokožke, mydlá či sérum na pokožku.

Ilustračný obrázok k článku Pozor na nebezpečné výrobky: Odborníci vystríhajú pred ponožkami či mydlom
Zdroj: pixabay.com / CC0 1.0

ÚVZ SR upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky RAPEX nahlásili kontrolné orgány v Holandsku, Litve, Grécku, Estónsku, Nemecku a v Taliansku.

Ponožky proti stvrdnutej pokožke značky Kriudvat z Číny môžu spôsobiť vážne poškodenie pokožky z dôvodu nízkeho pH výrobku (0,8 pH). Nebezpečné je aj sérum na pokožku Forever Young z Izraela. Výrobok môže spôsobiť alergickú reakciu u citlivých osôb.

Medzi nebezpečné výrobky patrí aj mydlo značky Fresh Line z Grécka, lotion na bielenie pokožky Body Lotion, lotion na bielenie pokožky Whitening Body Lotion a Half Cast, lotion na ruky a telo 24 PURE a výrobok na bielenie pokožky Créme Eclaircissante.

Mydlo Fresh&Personal Cosmetics zase pripomína zmrzlinu v rôznych farbách, navyše je predávané v balení s plastovou lyžičkou. „Je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj v Slovenskej republike,“ dodal ÚVZ.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM