Peter Handzuš Rôzne

Pozor! Zaregistrujete sa, platíte, ale prácu nedostanete...

Po básničkách, softvéroch, kalendároch, hrách, hokejových výsledkoch a rýchlych pôžičkách je tu ďalšia pasca v podobe skryto spoplatnených webových stránok ponúkajúcich sprostredkovanie práce.

„Sme s manželkou nezamestnaní a hľadáme si prácu aj cez internet. Skúšame všetky agentúry, ktoré ponúkajú pracovne ponuky. Prešli sme ich už asi sto a medzi nimi bola aj stránka job-24.sk, kde sme zaslali životopisy. Nikde nebolo napísané, že stránka je spoplatnená. V každej agentúre je potrebná registrácia a s faktom, že stránka je spoplatnená, som vôbec nebol oboznámený,“ sťažuje sa pán Andrej na ďalšiu z pochybných stránok kopírujúcich pochybné konanie verejnosti známe z kauzy 60-eurových faktúr .

Spoločnosť Flavio Contrepacore and Co. Limited sídliaca, ako inak, na Seychelloch, sa tentoraz zamerala na obzvlášť zraniteľnú skupinu spotrebiteľov – nezamestnaných. Okrem pracovných inzerátov, ktoré sú na iných stránkach voľne a bezplatne dostupné, láka spotrebiteľov k registrácii aj výhra dovolenky na Malte.

„Upozorňujeme spotrebiteľov, aby si pred registráciou na stránky job-24.sk a job-24.cz pozorne prečítali všeobecné obchodné a užívateľské podmienky a všeobecné užívateľské informácie (VOP), najmä článok III. bod 7. Je tam uvedené, že užívateľ stránky sa zaväzuje uhradiť 4 eurá mesačne, je viazaný zmluvou na 24 mesiacov a zaplatí aj aktivačný poplatok vo výške 1,95 Eur,“ zdôrazňuje Ing. Michal Fáber, predseda združenia Spoločnosť ochrany spotrebiteľov S.O.S. Poprad, na ktoré sa do omylu uvedení spotrebitelia obracajú.

[color=#ff0000]­Stránka je spotrebiteľom k dispozícii iba ak vyjadria súhlas s oboznámením sa s VOP. M. Fáber preto odporúča vo vlastnom záujme nenavštevovať ani nepoužívať tieto internetové stránky.[/color]

[blockquote]Flavio Contrepacore and Co. Limited, ktorá je uvedená ako prevádzkovateľ uvedených stránok, prevzala aj pohľadávky South Ocean Investment Corp., ktorá ich zasa odkúpila od spoločnosti Pro Content s.r.o., napriek tomu, že Okresný súd v Prešove 3. 2. 2012 vydal súdny zákaz vymáhania a postupovania pohľadávok pre spoločnosť Online Investment Group, Ltd. so sídlom na Seyschellských ostrovoch a spoločnosť BiB Services, s.r.o. so sídlom v Nitre, ktoré tiež prevzali pohľadávky spoločnosti Pro Content a Web Content.[/bloc­kquote]

Podľa právneho názoru S.O.S. Poprad ide zo strany autorov podobných stránok o konanie so znakmi pokusu o trestný čin podvodu podľa ustanovení trestného zákona za predpokladu, že bude páchateľom dokázaný úmysel obohacovať sa podvádzaním občanov. Generálna prokuratúra SR v septembri 2011 vyzvala spotrebiteľov, ktorí boli v tejto súvislosti uvedenou alebo aj inou obchodnou spoločnosťou nútení k úhrade fiktívnych súm, aby vymáhané čiastky neuhrádzali, a túto skutočnosť oznámili na ktorejkoľvek prokuratúre v SR, alebo na polícii.

[color=#ff0000]­[size=15]Spoloč­nosť Global24 sa ako prevádzkovateľ sieťe spravodajských portálov „24“ dištancuje od akejkoľvek spojitosti s internetovými stránkami job-24.sk a job-24.cz![/size][/co­lor]

Poprad24

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie