Peter Handzuš Krimi

Pre mladých spisovateľov

Do literárnej súťaže Medziriadky treba príspevky zaslať do 18. marca.

Občianske združenie Múzy.sk vyhlásilo druhý ročník súťaže Medziriadky. Odmenou najlepším autorom bude i týždňové letné literárne sústredenie.
Literárna súťaž Medziriadky si zakladá na spätnej väzbe od porotcov. Je spojená s prázdninovým literárnym sústredením, kde bude dostatok priestoru na dôslednú analýzu tvorby súťažiacich i na vzájomnú konfrontáciu s rovesníkmi. Týždenný letný pobyt umožní účastníkom získať nové podnety a informácie. Mladí tvorcovia sa dozvedia viac o písaní a príjemnou formou v spoločnosti ľudí s podobnými záujmami získajú literárne, štylistické a poetologické zručnosti.
Druhý ročník nadväzuje na úspešné prvé podujatie. Organizátori súťaž rozšírili o kategóriu dramatických textov a zvýšili i počet porotcov. Príspevky, ktoré je potrebné zaslať do 18. marca, budú hodnotiť spisovatelia, vysokoškolskí pedagógovia a skúsení lektori – Miroslav Dacho, Peter Karpinský, Eva Kollárová, Ján Petrík, Marta Součková a Matej Thomka.
Básne, prózu i dramatické texty môžu do Medziriadkov posielať autori do 26 rokov, ktorí doposiaľ knižne nepublikovali. Súťaž je neanonymná. Prihlásené práce nesmú byť do vyhlásenia výsledkov nikde publikované. Súťaží sa v troch kategóriách. Všetky informácie sú dostupné na webovej stránke súťaže. TASR informovala Lenka Dzadíková z Občianskeho združenia Múzy.sk.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM