Prekvapenie kola: HC Tatry zdolali HC Sabres

Popradská hokejová liga začala poslednú, tretiu sériu. 15. kolo sa odohralo na popradskom zimnom štadióne v utorok a v nedeľu.

Ilustračný obrázok k článku Prekvapenie kola: HC Tatry zdolali HC Sabres

Na prvý utorkový zápas nastúpili obhajcovia titulu HK Blue Tigers proti HK CCCP. Domáci potvrdili úlohu favorita, keď rozhodujúca bola opäť ich druhá tretina. Hostia síce vyhrali poslednú tretinu, ale pod taktovkou „Modrých Tigrov“.

V druhom večernom stretnutí sa zrodilo veľké prekvapenie kola. HC Tatry si v ňom poľahky poradili s HC Sabres. Dominovali vo všetkých herných činnostiach a aj v koncovke sa darilo. Zaslúžené dva body domácich znamenajú pre HC Sabres stratu od vedúceho tímu už o sedem bodov a zmarené nádeje zabojovať o prvú priečku.

V nedeľu si zmerali sily HC Elite Forces z HC Old`s. „Starí páni“ nastúpili v oklieštenej zostave, ale dokázali súperovi odolávať do polovice zápasu. Aj keď výsledok zápasu nakoniec skončil jednoznačne pre domácich, body si museli vydrieť.

V druhom nedeľnom zápase HK Vulkán dobre zvládol prvé dve tretiny. HK Svit v poslednom dejstve zabrali a aj keď vyhrali poslednú tretinu otočiť zápas už nedokázali.

HK Blue Tigers – HK CCCP 9:4 ( 2:1, 5:0, 2:3 ) Góly: Slaninák 4, J. Sidor 2, Majerčík 2, D. Sidor – Dietrich 2, Zeman, Miškovič Vylúčenia: 3:2

HC Tatry – HC Sabres 7:2 ( 3:1, 1:0, 3:1 ) Góly: Kundis 2, Pichnarčík 2, Renner 2, Ľ. Gašpar – Suchý 2 Vylúčenia: 1:1

HC Elite Forces – HC Old`s 10:3 ( 1:2, 4:0, 5:1 ) Góly: Baran 2, S. Kočiš 2, Neubeller, Vojčík, Kret, Slebodník, Gužiak, Vojtko – R. Zalibera, Volák, M. Zalibera Vylúčenia: 2:4

HK Vulkán – HK Svit 10:7 ( 4:1, 3:1, 3:5 ) Góly: P. Jurko 3, D. Jurko 2, Anovčin 2, Mrukvia 2, Bukovič – Pešta 3, Jacenko 2, Višňovský, Weiss Výlúčenia: 5:4