Martin Sýkora Rôzne

Prelomené všetky rekordy: Vysoké Tatry s najlepšími číslami od vzniku SR

Rok 2016 možno považovať za najúspešnejší z hľadiska návštevnosti jednodňových aj ubytovaných klientov. Vo Vysokých Tatrách prelomili všetky doterajšie novodobé rekordy.

Ilustračný obrázok k článku Prelomené všetky rekordy: Vysoké Tatry s najlepšími číslami od vzniku SR
Foto: Peter Handzuš

Nárast turistov v regióne Vysokých Tatier stúpa. Vo Vysokých Tatrách prelomili všetky doterajšie rekordy od vzniku samostatnej republiky. V uplynulom roku v regióne Vysokých Tatier zaznamenali nárast domácich návštevníkov.

„Percento hostí zo Slovenska sa dostalo až na hranicu 64 %. Zo zahraničných turistov sú to Česi, ktorých počet takisto významne narástol a top trojicu dopĺňajú Poliaci,“ povedala zastupujúca výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry Lucia Blašková.

Propagácia Vysokých Tatier v súvislosti s leteckými linkami, ktoré priamo spájajú Poprad so svetom, prináša výsledky. Podľa Blaškovej to vidieť na návštevnosti a obsadenosti liniek, nielen v celoročnom spojení s Londýnom, ale aj počas zimy. „Hlavne Riga ako spojenie s Pobaltím. Novinkou tejto sezóny je aj letecká linka do Kyjeva, ktorá preukázala opodstatnenie svojej existencie. Okrem toho dobrou správou je aj významne stúpajúca krivka návštevnosti z Maďarska a Rumunska. Je to pre nás dôkaz toho, že Vysoké Tatry majú svoje stále miesto na mape dovolenkových destinácií v strednej Európe, ale sú zároveň lákadlom aj pre nových turistov a dovolenkárov aj z exotickejších krajín, ako je Južná Kórea,“ poznamenala zastupujúca výkonná riaditeľka. Rok 2016 priniesol aj zvýšenie návštevnosti hostí z Izraela.

Nárast turistov miestna OOCR pripisuje aj množstvu vydarených podujatí. Ako doplnila Blašková, najnavštevovanejšiu zimnú atrakciu v tatranskom prostredí na Hrebienku, Tatranský ľadový dóm, môžu návštevníci vidieť do konca tatranskej zimy.

Tatry zima ilustraky - Hrebienok
32
Galéria
Foto: Peter Handzuš
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM