Peter Handzuš Kultúra

Premiéra filmu už dnes: Tatranské oblúky Dava Karničara

Príbeh o mužovi, ktorý zlyžoval najvyššie vrcholy všetkých  7 kontinentov a ako prvý na svete aj Mount Everest.

Sprostredkovane budete môcť nazrieť do sveta extrémneho lyžiara a horolezca, ktorý nakrútil film o adrenalínovom lyžovaní aj vo Vysokých Tatrách. Film „Tatranské oblúky Dava Karničara“  je  príbehom o tom, čo všetko môže človek dokázať vďaka odhodlanosti a vnútornej pokore. Odkryje životnú filozofiu osobnosti, ktorá sa horám oddala a podľahla im. Dokument zachytáva zjazdy z viacerých atraktívnych tatranských žľabov a stien, ale aj dobrodružný zjazd z Lomnického štítu, počas prekvapivo extrémnych podmienok.

„Na prelome marca a apríla prišiel do Vysokých Tatier Davo Karničar, aby sme natočili jedinečné dielo s majstrom extrémneho lyžovania. Pri natáčaní sme boli jednotný tím. Náš filmársky tím s ním strávil celý týždeň v Tatrách. Mali sme nádherné dni, ale ťažké na natočenie filmu, nakoľko sme sa museli s ťažkou technikou dostať na exponované miesta a dosť náročné na samotný výstup. Davo bol, ale výborný spoločník a to nám uľahčilo prácu s týmto jedinečným človekom,“ hovorí o nakrúcaní Jaroslav Matoušek, režisér dokumentu. A ako ďalej hovorí: „Ide o človeka skromného, so skúsenosťami v horách a znalosťami bezpečného pohybu v nich, čo jasne ukazuje, prečo dokázal to, čo dokázal.“

Adrenalínový dokument „Tatranské oblúky Dava Karničara“ Vám osobne predstaví režisér dokumentárneho filmu Jaroslav Matoušek. Prednáška a premietanie filmu sa uskutoční 8. apríla 2012 o 19.00 hod v kongresových priestoroch Grand Hotela Bellevue.

Vstup: zdarma Foto: Jaroslav Matoušek

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM