Martin Sýkora Iné športy

Premiéra nových štátov na 45. ročníku Tatranského pohára v behu na lyžiach

Štrbské Pleso je 16.-17. decembra 2017 dejiskom už 45. ročníka Tatranského pohára v behu na lyžiach. V štartovom poli sa objavili noví zahraniční účastníci.

Ilustračný obrázok k článku Premiéra nových štátov na 45. ročníku Tatranského pohára v behu na lyžiach
Zdroj: Dnes24.sk

Tri exotické krajiny

Preteky sú prvým kolom kontinentálneho pohára FIS Slavic Cup a odštartujú aj preteky Slovenského pohára dorastu a dospelých. Športový klub Štrba dlhodobo organizuje kontinentálny pohár FIS Slavic Cup. Na podujatie s dlhoročnou tradíciou sa tento prihlásilo viac ako 160 pretekárov z 11 krajín.

Premiérovo sa predstavia aj pretekári z Nepálu, Malajzie a Portugalska.

Okrem nich majú zastúpenie aj krajiny ako Bielorusko, Maďarsko, Bosna a Hercegovina, Grécko, Macedónia, Poľsko, Česko a Slovenská republika. „Štart už ohlásili všetci slovenskí reprezentanti vrátane Petra Mlynára, Andreja Segeča, Mira Šuleka a Aleny Procházkovej. Na pretekoch sa predstavia aj juniorské a dorastenecké reprezentačné družstvá,“ informoval Matúš Jančík z ŠK Štrba. V sobotu dopoludnia je pre pretekárov pripravený šprint klasickou technikou. Zúčastniť sa ho môžu všetci pretekári nad 16 rokov, ktorí sú registrovaní v medzinárodnej lyžiarskej asociácii FIS.

V nedeľu budú preteky s intervalovým štartom voľnou technikou a okrem medzinárodnej časti odštartuje v nedeľu zároveň prvé kolo Slovenského pohára v behu na lyžiach v kategóriách dorastu a dospelých. Muži, juniori a starší dorastenci pobežia 10 kilometrov na okruhu v dĺžke 2,5 kilometra. Ženy, juniorky a staršie dorastenky odbehnú 7,5 kilometra a mladší dorastenci a dorastenky odbehnú 5 a 4 kilometre dlhú trať.

Na Štrbskom plese aj ďalšie preteky

Počas pretekov a oficiálnych tréningov budú trate pre verejnosť uzavreté. V súčasnosti sú na Štrbskom Plese výborné podmienky pre bežecké lyžovanie. V športovom areáli je nepretržitá služba, ktorá vykonáva práce spojené s umelým zasnežovaním a prípravou športového areálu. Organizátori neočakávajú nepriaznivé poveternostné podmienky, ktoré by mohli ohroziť preteky.

Organizátormi Tatranského pohára sú dobrovoľní rozhodcovia zo Športového klubu Štrba, ktorí každoročne pripravujú podujatia v behu na lyžiach a cestnom behu. Okrem Tatranského pohára sa na Štrbskom Plese 18. februára 2018 uskutočnia aj verejné preteky v behu na lyžiach Štrbské bežky a v marci Slovenský pohár uzavrú Majstrovstvá Slovenskej republiky.

Zdroj: poprad.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM