Správy

Prepojí Levočskú a Kukučínovu ulicu: V Poprade postavia novú cestu s chodníkom

V rámci stavby na začiatku Levočskej ulice v mieste odbočenia z cesty I/18 vybudujú okružnú križovatku. Na Levočskej ulici bude zároveň obnovený povrch.

Ilustračný obrázok k článku Prepojí Levočskú a Kukučínovu ulicu: V Poprade postavia novú cestu s chodníkom
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Mesto Poprad bude stavať novú mestskú komunikáciu s chodníkom, ktorá prepojí Levočskú a Kukučínovu ulicu a mestskú časť Stráže pod Tatrami.

Vyplýva to z informácií uverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie. Výstavba súvisí s rekonštrukciou železničnej trate pod Tatrami, v rámci ktorej sa zruší železničný prechod pre autá na Levočskej ulici v smere na Hozelec.

Celková predpokladaná hodnota zákazky je viac ako 390-tisíc eur.

„Trasa navrhovaného prepojenia je situovaná pozdĺž Husieho potoka v mieste existujúcej trasy panelovej cesty. Súčasťou projektovej dokumentácie je aj rozšírenie verejného osvetlenia. Projekt rieši preložku jestvujúcej rozpojovacej skrine a elektromerových rozvodníc pri plote areálu Sociálneho zariadenia mesta Poprad,“ uvádza sa v materiáli.

Do 3. júla

Nutná je aj úprava plynovodnej prípojky a premiestnenie meracej skrinky. Jestvujúce oplotenie určené na preložku sa nachádza vedľa panelovej cesty, ktorá dopravne spája Levočskú a Kukučínovu ulicu.

Zároveň sa ráta s asanáciou vrátnice v areáli sociálnych služieb. Lehota na predkladanie ponúk je do 3. júla tohto roka.

Za priecestím v smere na Hozelec sa nachádzajú viaceré prevádzky, okrem iného údržba ciest, viacero autoservisov, nocľaháreň pre bezdomovcov a bytové domy.

Komunikáciu tiež využívajú na presun do centra Popradu obyvatelia okolitých obcí.

Okružná križovatka

Hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky Ria Feik Achbergerová pre TASR uviedla, že zrušenie priecestia vychádza z požiadaviek legislatívy a bolo navrhnuté ešte v roku 2006 počas spracovania dokumentácie pre územné rozhodnutie.

V rámci stavby na začiatku Levočskej ulice v mieste odbočenia z cesty I/18 vybudujú okružnú križovatku. Na Levočskej ulici bude zároveň obnovený povrch. „Pre peších a cyklistov bude v priestore priecestia vybudovaná nová lávka,“ dodala Feik Achbergerová.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM