Hokej Šport

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v utorkovom dueli 3. kola Tipos extraligy na ľade HC Grotto Prešov 4:2.

Ilustračný obrázok k článku Prešov hral bez 2 veľkých opôr: Veľké východniarske derby bolo vyrovnané až do konca
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Domáci sa chceli rehabilitovať za prehru 0:5 v Spišskej Novej Vsi a zároveň nadviazať na euforické domáce víťazstvo nad Banskou Bystricou (5:4).

Rýchla odpoveď

Vstup do zápasu však nemali ideálny, v prvej tretine ich brzdili oslabenia aj strelecká aktivita hostí.

V 6. minúte si domáci brankár Bespalov poradil s pokusom Mešára, ktorý zakončil z tesnej blízkosti. Popradčanom vyšla presilovka o dvoch hráčov v 15. minúte, v ktorej Skokan prestrelil Bespalova – 0:1. Gólová odpoveď domácich prišla už o 76 sekúnd, keď Charbonneau zakončil efektnú individuálnu akciu – 1:1.

V druhej tretine pribudlo vylúčených na oboch stranách, odzrkadlilo sa to aj na početnosti streľby, ale brankári boli pozorní. Sľubnejšie šance si vytvorili „kamzíci“, Handlovský ani Livingston však Bespalova neprekonali.

Vyrovnaný priebeh

Na opačnej strane si obrana hostí poradila s viacerými závarmi pred Tomekom.

Po druhej tretine boli spokojnejší hostia, o čo sa v 38. minúte postaral obranca Ulrych – 1:2. Domáci mali v 3. tretine ideálnu príležitosť vyrovnať počas 79-sekundovej presilovky o dvoch hráčov, ale tú nevyužili. Neskôr, v početnej výhode piatich proti štyrom obranca Rais prestrelil Tomeka – 2:2.

V 57. minúte však už hostia znovu viedli, keď na 3:2 pre Poprad upravil Handlovský. Prešovčania sa v závere snažili dostať zápas do predĺženia, pokúsili sa aj hru so šiestimi korčuliarmi, ale v nej neskórovali. Naopak, Svitana uzavrel skóre zápasu – 2:4.

Ponúkame aj ďalšie aktuality zo Slovenska:

HC Grotto Prešov – HK Poprad 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

• Góly: 17. Charbonneau, 54. Rais (Čacho, Charbonneau) – 15. Skokan (Rymsha, Drgoň), 38. Ulrych (Bortňák, Basaraba), 57. Handlovský (Rymsha, Bjalončík), 60. Svitana (Livingston).
  • Rozhodovali: P. Šefčík, Korba – Junek, J. Šefčík
  • vylúčení: 6:6 na 2 min.,
  • presilovky: 0:1,
  • oslabenia: 0:0,