Preteky v Novoveskej Hute ovládli Popradčania: Dubašák tentoraz druhý

Po skončení prázdnin sa opäť začína jesenný kolotoč bežeckých pretekov. Na štartovej listine nechýbajú ani Popradčania, ktorí absolvovali prvé septembrové preteky.

Ilustračný obrázok k článku Preteky v Novoveskej Hute ovládli Popradčania: Dubašák tentoraz druhý

Bežci z AK Steeple Poprad začali po prázdninách s ostrým tréningom. Na prvé preteky nemali veľa času, napriek tomu v septembrovej jesennej premiére ukázali veľký potenciál.

Pekné umiestnenia na úvod

Výborne sa predviedli dievčatá. V kategórii starších žiačok na 1500 metrov obsadili Popradčanky prvé dve miesta. Víťazkou sa stala Viktória Jordánová, druhá skončila Olívia Mudráková. Medzi mladšími žiačkami bola najrýchlejšia v behu na 500 metrov Katka Jordánová. Ďalšie víťazstvo pridala po absolvovaní 5-kilometrovej trate dorastenka Ivana Šoltýsová.

V konkurencii sa nestratili ani chlapci. Zo starších žiačok, ktorí bežali 1500 metrov, bol najrýchlejší Oliver Leštach. V kategórii mužov do 39 rokov, po absolvovaní 12-tich kilometrov, tentoraz nevyhral Jozef Dubašák. Do cieľa dobehol ako druhý.

PREČÍTAJTE SI AJ: Podtatranský polmaratón a desiatka mali partnera: Pridal sa Nordic Walking

Krátky čas na tréning a popradské preteky

„Trénovať sme začali na začiatku školského roka. Ešte nie sme v plnom počte, no napriek tomu sme vybojovali popredné umiestnenia,čo ma samozrejme potešilo,“ zhodnotil preteky v Novoveskej Hute Jozef Dubašák, pretekár a zároveň tréner AK Steeple Poprad.

Práve popradskí atléti sa 18. septembra postarajú o organizáciu bežeckých pretekov v areáli ZŠ Jarná v Poprade. Ide o 6. ročník Steeple krosu.