Previerka pred ZOH: Proti olympionikom si zahrali aj Popradčania

Slovenskí hokejoví reprezentanti odohrali v pondelok v bratislavskej Slovnaft aréne exhibičný zápas proti Výberu Tipsport extraligy.

Ilustračný obrázok k článku Previerka pred ZOH: Proti olympionikom si zahrali aj Popradčania

Olympijský tím Slovenska – Výber Tipsport extraligy 6:3 (0:0, 4:2, 2:1)
Góly: 24. Miklík (Mikúš, Jurčina), 26. Miklík (Bližňák, Šťastný), 35. Bakoš, 36. Šťastný (Bližňák, Štajnoch), 42 Záborský (Bakoš, Marcinko), 57. Bakoš – 34. König (Tománek, Stupka), 38. Tomas (Spilar), 50. Školiak (Tománek, Novák). Rozhodovali: Baluška, Kubuš – Šefčík, Valach, 9264 divákov.

Slovensko: Laco (41. Janus) – Jurčina, Ďaloga, Baranka, Vydarený, Štajnoch, Švarný, Mihálik – Miklík, Surový, Bartovič – Radivojevič, Marcinko, Záborský – Bakoš, Bližňák, Šťastný – Lušňák, Mikúš, Ölvecký, od 21. min bez Radivojeviča

Výber Tipsport extraligy: Tomek (32. Šimko) – König, Novák, Čerešňák, Ďatelinka, Macejko, Nemčík, Rusina, Luža – Stupka, Školiak, Tománek – Mikula, Spilar, Tomas – Lapšanský, Heizer, Sýkora – Daňo, Kolena, Lunter

Pred úvodným buly odovzdali zástupcovia Slovenského zväzu ľadového hokeja a Pro-Hokej-a symbolický šek so sumou 5000 eur zástupkyniam Nadácie Kvapka nádeje, ktorá podporuje choré detí, predovšetkým postihnutých nádorovým ochorením. Hoci mal zápas charitatívno-exhibičný podtón, aktéri k nemu pristúpili s plnou vážnosťou a od začiatku sa hralo v solídnom tempe. Hráči poctivo bránili, vracali sa ochotne dozadu a aj preto sa pekné kombinácie rodili ťažko. Aj z toho dôvodu v prvej tretine gól diváci nevideli.

Gólový film odštartoval až v 24. minúte Miklík, najprv efektným golfovým úderom po strele Mikúša a potom pridal druhý kus po krásnej kombinácii s Bližňákom. Hra sa rozbehla a fanúšikovia aplaudovali ďalším pekným akciám. Za extraligový výber sa ako prvý presadil obranca König, na druhej strane roztlieskala tribúny bekhendová lahôdka Bakoša. Zápas osviežili aj rozhovory s hráčmi priamo na striedačke. Spoľahlivý výkon podal v bránke olympijského tímu Laco, ktorý okrem iného zlikvidoval aj trestné strieľanie Luntera.

Reprezentačný tím si v pohode udržiaval vedenie, na 5:2 zvýšil na začiatku tretej tretiny po sóloakcii Záborský. Po trefe Školiaka sa arénou začali valiť mexické vlny a v dobrej nálade vydržali diváci až do konca. Bodku za stretnutím dal Bakoš, ktorý sa tak stal s bilanciou 2+1 najproduk­tívnejším hráčom exhibície.