Rôzne

Primárka popradskej nemocnice Beáta Šoltýsová: Podaril sa jej parádny úspech!

Beáta Šoltýsová, primárka z Nemocnice Poprad sa môže radovať. Dostalo sa jej totiž veľkej pocty.

Ilustračný obrázok k článku Primárka popradskej nemocnice Beáta Šoltýsová: Podaril sa jej parádny úspech!
Zdroj: Nemocnica Poprad

Beáta Šoltýsová totiž získala najviac hlasov v hlasovaní TOP Lekári na Slovensku a to v odbore pediatria.

Nemocnica Poprad sa zúčastnila už piateho ročníka projektu TOP Lekári na Slovensku V. Do zoznamu nominovaných, ktorý vznikol na základe nominácií hlavných odborníkov MZ SR, tiež po oslovení štátnych a súkromných nemocníc, ako aj výzvou k medicínskej verejnosti v týždenníku Zdravotnícke noviny, bola v odbore pediatria nominovaná aj primárka Pediatrického oddelenia s JIS Nemocnice Poprad Beáta Šoltýsová.

Veľký úspech

„Veľkým úspechom pre popradskú nemocnicu bola už úspešná nominácia tejto odborníčky. Zisk najväčšieho počtu hlasov v odbore pediatria je úspechom MUDr. Šoltýsovej i Nemocnice Poprad a jej vysoko kvalifikovaného personálu,“ povedala Sylvia Galajda, hovorkyňa popradskej nemocnice.

„Nielen samotná súťaž, ale aj jej výsledok a v päťročnej histórii už druhé víťazstvo je dôkazom toho, že naši odborníci patria medzi špičku na Slovensku a Nemocnica Poprad poskytuje napriek tomu, že ide o koncovú všeobecnú nemocnicu, zdravotnícku starostlivosť na skutočne profesionálnej úrovni," uviedol generálny riaditeľ a predseda predstavenstva nemocnice Peter Petruš, ktorý zároveň srdečne zablahoželal Beáte Šoltýsovej k úspechu.

Vyhlásenie

TOP Lekárov na Slovensku vyhlásili počas konferencie Zdravotníckych novín s názvom Slovenské zdravotníctvo 2019. V rámci konferencie odovzdávali ocenenia lekárom, finalistom projektu TOP lekári na Slovensku V. Tento rok odborná verejnosť hlasovala za najlepších odborníkov spomedzi nominovaných lekárov v oblasti geriatrie, gynekológie a pôrodníctva, chirurgie, infektológie, oftalmológie, otorinolaryngo­lógie, pediatrie, rádiológie, urológie a reumatológie.

O výsledkoch hlasovania sa verejnosť dozvie prostredníctvom exkluzívnej publikácie TOP Lekári na Slovensku V., ktorá sa na trh dostane v tomto mesiaci. Cieľom projektu TOP Lekári na Slovensku V., ktorého autorom sú Zdravotnícke noviny, je predstaviť špičku odborníkov v medicíne a prostredníctvom rozhovorov s tými, ktorí získali najviac hlasov, predstaviť úspechy a zaujímavé fakty o jednotlivých odboroch.

Sledujte nás aj na našom FacebookuInstagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Popradu a okolia.

Viete, aké doklady treba vybaviť po narodení bábätka? Práve to si môžete pozrieť v pripojenom videu.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie