Monika Gécziová Šport

Prípravy popradského zimáku na novú sezónu finišujú: Spustenie tréningového procesu je na spadnutie

Už niekoľko dní trvá príprava ľadovej plochy na zimnom štadióne. Prvé tréningy začnú čoskoro.

Ilustračný obrázok k článku Prípravy popradského zimáku na novú sezónu finišujú: Spustenie tréningového procesu je na spadnutie
3
Galéria

19. júla začala príprava ľadovej plochy pre novú sezónu 2019/2020. Po kontrole všetkých zariadení, strojovne a príprav samotnej plochy sa zaplo chladiarenské zariadenie na vychladenie betónovej plochy ihriska. Po 24 hodinách sa dosiahla teplota plochy –11°C. Informuje o tom mesto Poprad na svojom webovom sídle.

Ako sa tu ďalej uvádza, o deň neskôr bol vykonaný prvotný vyrovnávací nástrek vody a namaľovanie plochy bielou farbou aj s čiarami na označenie ihriska. V pondelok podvečer až do noci boli namaľované na ľadovú plochu reklamy. Jej príprava pokračuje vylievaním plochy vodou, pričom na úpravu vody mesto testuje nový patentovaný výrobok využívajúci jedinečnú technológiu.

„Technologické zariadenie fyzikálnym spôsobom na nadmolekulovej úrovni modifikuje vodu použitú na výrobu a ošetrovanie ľadovej plochy. Takto upravená voda skôr zamŕza a teplota vstupnej vody nemusí byť o teplote cca 50°C, ale postačuje voda o teplote v rozmedzí 25°-30°C. Takýmto riešením sa môžu vylepšiť podmienky zamrznutia ľadovej plochy počas prestávok v stretnutiach, ale môže to mať aj ekonomický efekt pri dodávke vody s nižšími teplotami,“ uvádza sa na webe s tým, že kvalitu ľadu otestujú hráči pri prvých tréningových hodinách, ktoré začínajú už v piatok 26. júla.

V dňoch 1–3. augusta sa na zimnom štadióne uskutoční medzištátny turnaj reprezentácií do 20 rokov s názvom U20 Summer Hockey Challnge za účasti štyroch reprezentácií zo Slovenska, Česka, Nemecka a Dánska.

Zdroj: Mesto Poprad

Rýchle správy

Najčítanejšie