Martin Sýkora Hokej

Prišiel, videl, zvíťazil: Martin Belluš sa v novom drese uviedol gólom

Spišskonovoveský odchovanec Martin Belluš sa vracia pod Tatry po 4 rokoch strávených v USA, Kazachstane, ale aj na Slovensku. Svoju vizitku z návratu poslal Liptovskému Mikulášu.

Ilustračný obrázok k článku Prišiel, videl, zvíťazil: Martin Belluš sa v novom drese uviedol gólom
Foto: Peter Handzuš

191 centimetrov meriaci a 98 kíl vážiaci útočník začal prebiehajúcu sezónu v Banskej Bystrici, kde odohral len 4 zápasy. Šancu zažiaril dostal mladý, dobre stavaný forvard v popradskom drese vo formácii so skúseným Svitanom a dravým Mlynarovičom. Ich spolupráca na ľade vyzerala naozaj dobre, keďže s Pinčim (Svitanom) ich spája spoločná anabáza na východe. "Nejaké spomienky ožili spred troch rokov z Kazachstanu. Dúfam, že to bude lepšie od zápasu k zápasu. Sú to super hráči a som rád, že môžem s nimi hrať, pretože sú to moji veľmi dobrí kamaráti,“ povedal po zápase s Liptovským Mikulášom Belluš, ktorý v zápase uzavrel gólom stav stretnutia na 2:0. A práve to od neho očakáva aj Roman Stantien.

"Tréner očakáva, že tímu pomôžem gólmi. Chce ma využívať na streľbu, čiže mi dá priestor. Musím si na to zvyknúť, pretože som na to v posledných zápasoch v Banskej Bystrici nebol zvyknutý. Snáď sa do toho čo najskôr dostanem,“ dodal Belluš.

Martin si okrem Popradu, Banskej Bystrice a rodnej Spišskej Novej Vsi obliekol dresy Detvy, Piešťan, Ertisu Pavlodar (KAZ), Indy Fuel (ECHL) a poľského Sanoku. V sezóne 2011/2012 si vyskúšal aj mládežnícku ruskú ligu MHL v drese Tatranských Vlkov. Dvadsaťšesťročný krídelník nastúpil v uplynulej sezóne v Bystrici a Detve dokopy na 55 duelov a nazbieral v nich 24 bodov (11+13). V Poprade si zahral už v sezóne 2013/14, kedy si v 60 zápasoch pripísal 17 bodov (7+10). Martin Belluš je majstrom Slovenska zo sezóny 2016/2017 a taktiež aj majster Kazachstanu z roku 2015.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: poprad.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie