Správy

Problémy pod Tatrami sa stupňujú: Cestári vyhlásili prvý situačný stupeň

Sneženie v popradskom regióne neustáva a cestári museli konať. V teréne majú nasadenú všetku dostupnú techniku.

Ilustračný obrázok k článku Problémy pod Tatrami sa stupňujú: Cestári vyhlásili prvý situačný stupeň
Zdroj: TASR

Silný vietor a sneženie spôsobujú komplikácie na cestách v okolí Vysokých Tatier. Cestári z regiónu v tejto súvislosti vyhlásili prvý situačný stupeň. Uviedol to Roman Bednár poverený riadením Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad. Zároveň však dodal, že doposiaľ nebolo nutné žiadne úseky uzatvárať.

,,Treba však zvýšiť opatrnosť, keďže sa na cestách tvoria snehové jazyky a záveje. Všetku dostupnú techniku máme momentálne v teréne a cesty priebežne pluhujeme a posypávame,“ priblížil situáciu Bednár s tým, že cesty zafúkava aj vo vyšších polohách v okolí Levoče. Nikde inde v rámci regiónu problémy hlásené neboli. Vodiči na sociálnej sieti upozornili na sťažené podmienky v okolí Ždiaru, pri Hornom Smokovci, ale aj v oblasti Vyšných Hágov.

V súvislosti s počasím mali viacero výjazdov aj hasiči. „V našom kraji to najviac zasiahlo Spišskú Novú Ves a Krompachy, kde popadalo viacero stromov, ktoré tvorili prekážku na ceste. Neboli tam však hlásené vyššie škody. V Spišských Tomášovciach strhlo strechu z jedného z rodinných domov,“ ozrejmil operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach. Zároveň dodal, že vietor pomaly ustáva. V Prešovskom kraji mali len tri menšie výjazdy, keď bolo treba odstrániť popadané stromy z vozovky.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie