Monika Vengrínová Samospráva

Problémy s parkovaním na sídlisku Juh? Mesto chce postaviť originálne dielo, prvé tohto druhu!

Problémy s parkovaním sa týkajú viacerých častí nášho mesta. Jedným z najväčších je nedostatok parkovacích miest na najväčšom popradskom sídlisku Juh. Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) preto schválili vypracovanie architektonickej štúdie na výstavbu verejného viacpodlažného parkoviska.

Ilustračný obrázok k článku Problémy s parkovaním na sídlisku Juh? Mesto chce postaviť originálne dielo, prvé tohto druhu!
Zdroj: TASR

Potrebu parkovacích miest si uvedomujú aj poslanci MsZ v Poprade, preto prišli so zámerom výstavby čo najväčšieho počtu miest na parkovanie a to formou viacpodlažného parkoviska. Na dnešnom zasadnutí MsZ preto schválili finančné prostriedky na súťaž pre získanie architektonicko-konštrukčného návrhu novostavby parkoviska na sídlisku JUH III na Rastislavovej u­lici.

„Účelom súťaže je získanie najlepšieho architektonicko – konštrukčného návrhu, ktorý okrem kvalitného dispozičného riešenia, konštrukčno – stavebnej a ekonomickej efektívnosti a ekologickej vhodnosti bude originálnym architektonickým dielom, ako prvým tohto druhu v meste a zostane v povedomí širokej verejnosti,“ uvádza sa v materiáloch MsZ.

Predpokladané investičné náklady na realizáciu stavby viacpodlažného parkoviska s príjazdovou komunikáciou, sadovými úpravami a úpravou priľahlého priestranstva by nemali presiahnuť 800 tisíc eur vrátane potrebného výkupu pozemkov, ktoré nie sú majetkom mesta o rozlohe 6 000 metrov štvorcových. Podľa primátora Jozefa Švagerka by sa s výstavbou mohlo začať na jar 2016.

„Navrhnutý objekt má rešpektovať obytné prostredie do ktorého bude vkladaný a riešenie – návrh by mal odrážať súčasné trendy architektúry. V návrhu musia byť zapracované aj sadové úpravy s možnosťou riešenia aj výsadby popínavej zelene na vonkajšej konštrukcii objektu. Návrh má byť variabilný teda variabilnosť projektu má byť zabezpečená možnosťou pridávania poschodí približne na štyri poschodia a zároveň s možnosťou zväčšovania plochy podľa daného územia. Zvážiť možnosť zakomponovania priestorov pre obchod a služby v prízemí parkovacieho domu,“ dodáva sa v materiáloch zastupiteľstva.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie