Ilustračný obrázok k článku PROGRAM popradských Vianoc ako na dlani: Viac než 50 podujatí, príde aj Müller!
Foto: Peter Handzuš

PROGRAM popradských Vianoc ako na dlani: Viac než 50 podujatí, príde aj Müller!

Vianoce sú už za dverami a s nimi aj neopakovateľná atmosféra. Pozrite, čo všetko nás čaká v popradských exteriéroch a interiéroch.

Kultúra
Kultúra

PROGRAM popradských Vianoc ako na dlani: Viac než 50 podujatí, príde aj Müller!

Vianoce sú už za dverami a s nimi aj neopakovateľná atmosféra. Pozrite, čo všetko nás čaká v popradských exteriéroch a interiéroch.

Ilustračný obrázok k článku PROGRAM popradských Vianoc ako na dlani: Viac než 50 podujatí, príde aj Müller!
Foto: Peter Handzuš

Obdobie najkrajších sviatkov roka bude nádherným koloritom zimného festivalu podujatí, ktoré prinesú do nášho mesta staré i nové tradície späté s vianočnými sviatkami. Príchod Mikuláša, tradičný vianočný jarmok, vianočné mestečko, hudobné a tanečné vystúpenia, to všetko vo svetlách jedinečnej vianočnej výzdoby Popradu vytvorí rozprávkovú atmosféru, o ktorej sa bude hovoriť doma i v zahraničí.  

1. december

Vianoce v Poprade budú už tradične v znamení bohatého kultúrneho programu. Na viac ako päťdesiatich podujatiach sa predstavia účinkujúci z celého Slovenska i zo zahraničia. Program sa začne v nedeľu 1. decembra o 18:00 hod. zapálením prvej sviečky na adventnom venci na Námestí sv. Egídia a otvorením Vianočného mestečka.

Slávnosť, ktorej súčasťou bude požehnanie adventného venca, spestrí cimbalová ľudová hudba Popradčan. O 18­.30 hod. sa na veži Kostola sv. Egídia v rámci vežového koncertu v podaní DH Tatramat Matejovce rozozvučia tie najkrajšie sviatočné melódie a koledy.

V ten istý deň sa o 10. 00 hod. v divadelnej sále Domu kultúry predstaví  Divadlo Ofina z Ružomberka s rozprávkovou hrou O lakomej Barbore.

3. december

S projektom “Šansóny a iné piesne”  sa predstaví 3. decembra o 18.00 hod. v divadelnej sále domu kultúry Richard Müller spolu s hosťami Michaelom Kocábom a Ondřejom Soukupom. V programe zaznejú menej hrávané piesne z diskografie R. Müllera, ale aj overené hity v skvelých aranžmánoch  špičkovej sprievodnej skupiny.

5. december

Ďalšou dôležitou udalosťou Popradských Vianoc bude Príchod Mikuláša. Ten sa so všetkými deťmi stretne 5. decembra o 17.00 hod. na Námestí sv. Egídia. Jeho príchod bude spojený s rozsvietením nádhernej a bohatej vianočnej výzdoby.

Deti sa môžu tešiť na populárnych Oteckov, Fíha Tralala a nebudú chýbať ani čerti s anjelmi. Sladké mikulášske darčeky sú pripravené pre všetky deti a vianočnú atmosféru obohatí veľkolepý pyromuzikálny ohňostroj.

Putujúci Mikuláš zavíta do jednotlivých častí mesta v nedeľu 8. decembra.

7. december

Program Vianoc pokračuje 7. decembra o 19.00 hod. v divadelnej sále Domu kultúry, kde odohrajú dvaja vynikajúci slovenskí herci Anna ŠiškováAdy Hajdu komédiu o netradičnom manželskom páre Otvorené manželstvo.

8. december

Program Popradských Vianoc pokračuje aj nasledujúci deň – 8. decembra o 18.00 hod. sa uskutoční II. adventný vežový koncert, ktorý bude spojený  s rozsvietením  2. adventného  svetla, a to v podaní  DH Tatramat Matejovce.

12. december

V gréckokatolíckom Chráme sv. Petra a Pavla v Poprade je 12. decembra o 18.00 hod. pripravený exkluzívny Vianočný koncert amerických hudobníkov – speváčky Nataschy Wrigt a klaviristu i skladateľa Alfreda McCraryho v sprievode slovenského komorného  kvarteta La Speranza, kde zaznejú tie najväčšie svetové hity, balady, vianočné piesne,  koledy i gospelové skladby.

Program pokračuje pod galériou vianočnej výzdoby v Poprade z minulého roku.

OBRAZOM: Takto vyzerá vianočná výzdoba v Poprade
40
Galéria
Foto: Monika Vengrínová / Zdroj: Dnes24.sk

13. decembra

 Na Luciu – Piatok trinásteho – to je názov pre pochod čertov a stríg, ktorý prejde Námestím sv. Egídia. Príďte si vychutnať jarmočnú atmosféru po prvýkrát na popradskom námestí s Luciami, čertami a  strigami v rytme bubnovej show Batida a DFS Maguráčik a FS Batizovce!

XVII. tradičný vianočný jarmok na Námestí sv. Egídia v Poprade sa  bude  konať od 13. do 15. decembra. V bohatom sprievodnom programe vystúpia známe tváre a skupiny – predstaví sa napr. Marián GreksaModus Memory, Salco, Drišľak, Modern Talking Reloaded, Marcela Molnárová, Nebeská terchovská muzika, Roman Vitkovský, Teáter Komika, DFS Letnička, FS Harihovčan, skupina 4ka Band, ale aj Ľudo Kuruc band s programom – Vianoce so Sinatrom. Množstvo remeselníkov predstaví ľudovo–umeleckú tvorbu, prezentáciu ľudových tradícií a pripravená je aj pravá vianočná kapustnica. Toto všetko spolu s výnimočnou vianočnou výzdobou vytvorí jedinečnú atmosféru jednej z najkrajších vianočných udalostí v meste.

14. december

Súčasťou tradičného vianočného jarmoku bude 14. decembra o 18.00 hod. vianočný koncert Prostonárodná vianočná omša, ktorý sa uskutoční v evanjelickom Kostole svätej Trojice na Námestí sv. Egídia. V ňom sa predstaví Slovenský spevácky zbor Adoremus a Mucha Quartet.

15. december

15. decembra o 15.00 hod. sa v evanjelickom a. v. Kostole sv. Trojice v Poprade – Veľkej uskutoční XXII. vianočný koncert veľčianskych cirkevných spevokolov, žiakov Základnej školy s materskou školou A.W. Scherfela  v Poprade s názvom Posolstvo Vianoc 2019. Zároveň  sa o 18.00 hod. na Námestí sv. Egídia v Poprade uskutoční III. adventný vežový koncert, ktorý je spojený  s rozsvietením  3. adventného  svetla.

17. december

 V divadelnej sále domu kultúry sú pripravené ďalšie vianočné koncertné programy. V utorok 17. decembra o 16.00 hod. muzikál Za novými zážitkami tatranskými chodníčkami v podaní detí a učiteliek zo Súkromnej materskej školy Stella v Poprade.

18. december

V stredu 18. decembra o 18.00 hod. je pripravený koncertný program Vianočné putovanie, ktorí pripravili žiaci a pedagógovia Základnej umeleckej školy na Štefánikovej ulici v Poprade.

21. december

V sobotu 21. decembra o 18.00 hod. zaznejú v programe Zvestujeme vám radosc tradičné spišské koledy v netradičnom hudobnom spracovaní, ktoré nám predstaví: FS Vagonár, Suita kráľa Mateja, La SPERANZA a hosť programu  DFS Letnička.

22. december, 24. december

V nedeľu 22. decembra o 10.00 hod. sa predstaví s komediálnou  family show Sranda banda a Vianoce. Vymeniť svoju hračku s kamarátom, alebo darovať hračku pod vianočný stromček môžu deti s rodičmi v dome kultúry na Malej detskej burze hračiek a rozprávkových kníh, ktorá sa uskutoční 22. decembra o 11. hod. a od 18.00 hod. sa na námestí opäť rozozvučia vianočné koledy a melódie v rámci IV. adventného vežového koncertu, ktorý je spojený s rozsvietením 4. adventného svetla v podaní DH Popradčanka. Tá zároveň odprezentuje Vežový štedrovečerný koncert, ktorý sa uskutoční 24. decembra o 21.30 hod. na Námestí sv. Egídia.

Popradské Vianoce budú tradične aj na ľade. Popradčania budú mať možnosť bezplatného korčuľovania 25. a 31. decembra vždy od 14:00 hod. na Zimnom štadióne mesta Poprad.

25. december

Veľkú tradíciu má v Poprade aj živý betlehem, ktorý Popradské Vianoce spestrí 25. decembra o 18:00 hod. Herci z divadla v Spišskej Novej Vsi svojím biblickým príbehom so živými zvieratkami potešia v čase Vianoc malých aj veľkých divákov.

26. december

Na druhý sviatok vianočný 26. decembra o 18.00 hod. v divadelnej sále domu kultúry odohrajú slovenskí hudobníci zoskupení okolo multižánrového huslistu Jána Berkyho Mrenicu koncert – Gypsy Jazz SK s hosťom – Karin Sarkisjan z Arménska. Koncert je obohatený o vianočné piesne a koledy. Vstupenky s nulovou hodnotou na miesta si môžete vyzdvihnúť v MIK 052 / 436 11 92.  

27. december

Počas Vianoc v Poprade nezabúdame ani na opustené psíky. V piatok 27. decembra o 14.00 hod. sa v Mestskom útulku pre túlavé a opustené psy uskutoční podujatie Vianoce a opustené psíky, počas ktorého môžu ľudia s dobrým srdcom prísť vyvenčiť psíkov a priniesť im darčeky pod vianočný stromček.

28. december

V sobotu 28. decembra o 16.00 hod. sa divadelná sála Domu kultúry rozozvučí ľudovou hudbou Stana Baláža a jeho hosťa Štefana Šteca.

29. december

Nezabúdame ani na najmenších, ktorí sa rozlúčia so starým rokom na Predsilvestrovskej detskej show UJA ĽUBA v nedeľu 29. decembra o 16.00 hod. v dome kultúry.

Špeciálny program pripravili na čas Vianoc aj Tatranská galéria, Podtatranské múzeum či kino Tatran. Kompletný program festivalu Popradské Vianoce dostanú Popradčania už v najbližších dňoch do svojich schránok a nájdu ho aj na webovom sídle mesta Poprad.

Sledujte nás aj na našom FacebookuInstagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Popradu a okolia.

Zdroj: Mesto Poprad
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín