Peter Handzuš Iné športy Šport

Prológ Okolo Slovenska vyhral Jungels. Sympatický výkon predviedol Adrián Babič

Víťazom prológu 62. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska sa stal luxemburský pretekár tímu Quick-Step Floors Bob Jungels.

Ilustračný obrázok k článku Prológ Okolo Slovenska vyhral Jungels. Sympatický výkon predviedol Adrián Babič
10
Galéria
Zdroj: TASR

Trať dlhú 1,6 kilometra zvládol za 2:02 minúty. Pred tímovým kolegom Yvesom Lampaertom z Belgicka mal náskok jednej stotiny sekundy. Najlepší zo Slovákov Erik Baška z tímu Bora-hansgrohe obsadil s časom 2:05 minúty 14. miesto. Najlepší Slovák z prológu absolvuje návrat po niekoľkomesačnej pauze. „Mal som zranenie, pre ktoré som takmer dva mesiace nič nerobil. Bol som dlho bez bicykla, ale už sa cítim omnoho lepšie. Máme tímové úlohy – pomôcť Felixovi Großschartnerovi k celkovému víťazstvu a Mateovi Pelucchimu v šprintoch. Etapy budú ťažké, takže uvidíme, ako sa to vyvinie. Spoločne s Jurajom Saganom radi pretekáme doma, takže si to chceme užiť,“ poznamenal Baška.

Sympatický výkon predviedol Adrián Babič vo farbách slovenskej reprezentácie. „Keď som zistil, že štart tohtoročných pretekov bude práve v Poprade, mal som o to väčšiu motiváciu vybojovať si miestenku na tomto podujatí. Zišla sa mimoriadne silná konkurencia, bude to pre nás ťažké. Prvé etapy budú kopcovité, takže hneď v úvode to bude ťažké. Pre mňa bude dôležité, aby som došiel do cieľa pretekov,“ poznamenal Babič.

Na pretekoch sa predstaví celkovo 17 slovenských pretekárov, najväčšie ovácie divákov pri stredajšom predstavovaní smerovali k Jurajovi Saganovi. Tomu však prológ nevyšiel ideálne, aj vinou zranenia skončil na 54. mieste. „Išlo o sekundy. Keby som nemal pád v tréningu, bolo by to určite lepšie. Mám trochu zranenú pravú ruku a prsty, našťastie však nič zlomené. Trochu mi chýbala aj energia a adrenalín, ale napokon som rád za to, ako som došiel. Prvá a druhá etapa budú určite zaujímavé a budú možno aj rozhodujúce,“ uviedol Sagan.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM