Proti Magnitogorsku HC LEV bez bodu

Hráči HC Lev Poprad prehrali v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade ruského tímu Metallurg Magnitogorsk 1:2, pričom všetky góly padli v presilových hrách.

Zverenci trénera Radima Rulíka sa najbližšie predstavia na ľade ruského klubu Jugra Chanty-Mansijsk v piatok 9. decembra.

Metallurg Magnitogorsk – HC Lev Poprad 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 39. a 45. Mozjakin – 33. MIKÚŠ. Rozhodovali: Olenin, Gusev – Koršak, Černyšev, vylúčení: 7:8 na 2 minúty, presilovky: 2:1, oslabenia 0:0, 6519 divákov.

zostavy:
Metallurg Magnitogorsk: Gelašvili – Lajunen, Birjukov, Bondarev, Tverdovskij, Bykov, Mišarin, Chabarov, Tereščenko – Aaltonen, Fiodorov, Lisin – Mozjakin, Kajgorodov, Sušinskij – But, Kazjonov, Rolinek – Chlystov, Jakubov, Kosov

HC LEV Poprad: Laco – Mezei, Hunkes, Sigalet, Mihálik, Klouček, Štrbák, Hellström – Bartečko, Nedorost, Nagy – Netík, Mikúš, Kristek – Huna, Špirko, Novotný – Fabricius, Lundberg, Sekáč

Hneď v úvode stretnutia si domáci hokejisti zahrali v početnej výhode, no v presilovke piatich proti štyrom a ani následnej piatich proti trom nedokázali skórovať. Levi sa sústredili predovšetkým na obranu, súpera nepúšťali do vyložených šancí a vyrážali do protiútokov. V 12. minúte sa dostal do dobrej príležitosti domáci But, ale jeho strela tesne minula Lacovu bránku. O štyri minúty pohrozil na opačnej strane Sekáč, no nedovolene bránený Fiodorovom poslal puk vedľa domácej bránky. Hostia nevyužili následnú presilovú hru a skóre sa dokonca prvej tretiny nezmenilo.

Na začiatku druhej dvadsaťminútovky sa ocitol počas presilovej hry v obrovskej šanci Aaltonen, no brankár hostí pohotovo zasiahol lapačkou. Domáci pokračovali v tlaku aj v nasledujúcich minútach, no ich príležitosti zostali nevyužité. Hráči spod Tatier hrali disciplinovane a na začiatku druhej polovice zápasu si aj oni zahrali presilovku o dvoch mužov. Túto početnú výhodu ešte nevyužili, no následnú piatich proti štyrom áno a Mikúš po ideálnej prihrávke Hunkesa otvoril skóre duelu – 0:1. Hráči Metallurgu odpovedali minútu pred koncom druhej časti, znovu v početnej výhode, keď po umnej prihrávke Sušinského zakončil do odkrytej časti Lacovej bránky Mozjakin – 1:1.

Do tretieho dejstva vstúpili lepšie domáci hráči, ktorí sa v 45. minúte ujali vedenia 2:1. Pri vylúčení Štrbáka sa presadil po druhý raz v stretnutí Mozjakin, ktorý presne zakončil po peknej spolupráci s Kajgorodovom. V 48. minúte boli blízko k vyrovnajúcemu gólu Špirko s Hunom, no ich príležitosti neprešli za chrbát Gelašviliho. Hostia sa ďalej snažili aj v zostávajúcich minútach vyrovnať stav stretnutia, no Bartečko ani Netík znovu neuspeli. Pozorná defenzíva domácich vedená brankárom Gelašvilim si dala pozor a po víťazstve 2:1 sa radovala zo zisku troch bodov.