Marián Handzuš Hokej

Prvé víťazstvo Popradu v novom roku

Kamzíci zdolali v domácej aréne vlkov zo Žiliny 3:1 (1:0, 0:1, 2:0).

HK Poprad – MsHK DOXXbet Žilina 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 14. Lundberg, 44. Škovira, 50. Kopecký – 29. Rúfus. Rozhodovali: Müllner – Výleta, Valach, vylúčení: 3:4, navyše: Smotrila (Žilina) na 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3214 divákov

Žilina sa na svojho súpera pripravila dôkladne a v úvode ho nepustila k jeho povestnej nátlakovej hre. Popradčania si napriek tomu vytvorili hernú prevahu, všetky nepríjemné situácie však bezpečne vyriešil spoľahlivý Laco. V 14. minúte bol ale prikrátky na individuálnu akciu Lundberga, ktorý spomedzi kruhov otvoril skóre. V prostrednej časti úroveň hry poklesla, keď sa na hokejky oboch tímov vkradlo príliš veľa nepresností. Hostia mohli vyrovnať v 23. minúte, keď sa Slovák postavil na samostatný nájazd za predchádzajúci faul Kledrowetza. Mieril však len do popradského gólmana. Podarilo sa im to však v 29. minúte, keď Rúfus pohotovou strelou využil početnú výhodu. V 32. minúte unikol v oslabení Kokavec, no nájazd zakončil strelou vedľa bránky. V závere tretiny mohli domáci ďakovať Melicherčíkovi, že neinkasovali gól do šatne. V záverečnej časti zapli Popradčania na vyššie obrátky a pred Lacom často horelo. V 44. minúte prevzal puk za modrou čiarou Škovira, preštrikoval sa spleťou hráčov a strelou do vinkla strhol vedenie opäť na stranu domácich. O 3 minúty neskôr bol blízko vyrovnania Troliga, ktorý zaviezol puk do pásma a nastrelil tyčku. Laco podržal svojich aj pri nájazde Kloudu, keď vystihol jeho zámer. Akciám popradských hráčov však nemohol odolávať donekonečna, čo sa potvrdilo v 49. minúte, keď ho prestrelil Kopecký. Dvojgólový náskok si domáci bezpečne postrážili až do konca stretnutia.

Ján Jaško, tréner Popradu: „Musíme sa dostať do iného rytmu, pretože vianočná a novoročná prestávka nás z neho vyviedla. Je dobré, že sme začali nový rok víťazstvom, aj keď sa nerodilo ľahko. Dve tretiny sme sa nevedeli dostať do rytmu a k našej nátlakovej hre.“
Róbert Rehák, asistent trénera Žiliny: „Vedeli sme, že ak chceme s takým silným súperom urobiť dobrý výsledok, tak nesmieme hrať otvorenú partiu. Táto taktika nám počas dvoch tretín vychádzala a súpera sme nepustili do veľkých šancí. V tretej tretine sme však prestali korčuľovať, urobili sme chyby v systéme, čo skúsený Poprad využil.“