Prvý zápas v Trenčíne Popradu nevyšiel

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v treťom štvrťfinále Tipsport extraligy nad HK Poprad 4:1 a v sérii sa ujali vedenia 2:1. Štvrtý zápas je na programe v stredu opäť pod hradom Matúša Čáka.

Dukla Trenčín – HK AutoFinance Poprad 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 17. Šťastný (Hlubuček, Daňo), 21. Pardavý (Gabriš), 32. Fabuš (Pardavý), 60. Gašparovič (Sojčík) – 49. Vaic (Svitana, Fabian). Rozhodovali: Jonák, J. Konc – Valach, Tvrdoň, vylúčení: 10:9, navyše: Fojtík 10 minút za zhodenie rukavíc – Rapáč 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 4210 divákov
stav série 2:1

Trenčania nastúpili na domáci zápas nabudení, od začiatku vyvinuli na Popradčanov tlak a v 9. minúte prišla vážnejšia akcia, ale bez gólu. V 16. minúte hrali domáci presilovku, ktorú v 17. minúte využil na strelenie vedúceho gólu Šťastný. Na začiatku druhej tretiny mali domáci opäť výhodu presilovej hry, ktorú v 21. minúte využilPardavý na strelenie druhého gólu. Domáci naďalej tlačili, ale Poprad odolával ich náporu. V 27. minúte mal Poprad výhodu presilovej hru, ale Trenčania sa vynikajúco ubránili. V 30. minúte prišla šanca domácich streliť do odkrytej bránky tretí gól, ale Filo netrafil puk. V 32. minúte dostal Fabuš Trenčín do trojgólového vedenia. Poprad v druhej tretine hral iba na presilové hry, ale i tie nevyužíva a bráni sa tak naďalej trenčianskemu náporu. V 38. minúte sa Poprad tlačí na domácu bránku a snaží sa znížiť vedenie Trenčína, ale ten odoláva a tlačí hru von z obranného pásma. Tretia tretina začala trenčianskou presilovkou, ale bez gólového efektu. Poprad sa snaží o strelenie kontaktného gólu a v presilovej hre v 49. minúte sa mu to aj podarí zásluhou Vaica. Popradčania mali v 55. minúte viac šancí na strelenie druhého gólu, čo sa im však nepodarilo. Trenčania získali v 57. minúte presilovú hru, ktorú však nevyužili. V 60. minúte strelil do prázdnej bránky štvrtý gól Gašparovič.