Slavo Petrus Iné športy

Rallye Tatry sa blíži: Odštartoval Valašsko-Tatranský pohár

Uplynulý víkend sa skupina 30 ľudí Rally Teamu Poprad a desiatich členov organizačného výboru Rallye Tatry zúčastnila 36. ročníka Valašskej rally.

Ilustračný obrázok k článku Rallye Tatry sa blíži: Odštartoval Valašsko-Tatranský pohár
16
Galéria
Foto: Daniel Hlinka

Na podujatí, ktoré je súčasťou spoločného Valašsko-Tatranského pohára (VTP) v rally, bol aj primátor Popradu Jozef Švagerko, ktorý absolvoval niekoľko oficiálnych stretnutí s vedením mesta Valašské Meziříčí a s predstaviteľmi Ústredného automotoklubu (ÚAMK) v Českej republike. Po stretnutí a spoločnom obede sa „popradská skupina“ odobrala do zámku Žerotínů, kde prebehlo oficiálne otvorenie 36. ročníka Valašskej rally za účasti delegácie z ÚAMK, vedenia mesta Valašské Meziříčí a organizátorov podujatia.

V piatkových podvečerných hodinách sa všetkých 77 prihlásených posádok predstavilo na štartovej rampe na námestí. „Hostesky rozdali medzi ľudí, posádky a súťažné tímy tri tisícky letákov – pozvánok na tatranskú rely. Našu investíciu do promo na Valašsku hodnotím kladne, verím, že sa pod Vysokými Tatrami predstaví aj niekoľko českých posádok štartujúcich na „Valaške“. To je vlastne zámer a podstata vzniku spoločného projektu Valašsko-Tatranského pohára,“ povedal Stanislav Hanzeli, riaditeľ Rallye Tatry 2017. Podmienkou klasifikácie vo VTP je účasť posádky na oboch podnikoch, ako na Valašskej rally, tak i na Rallye Tatry. Po zrátaní bodov z obidvoch podujatí sa určí celkové poradie VTP.

Pripomíname, že 44. ročník najslávnejšej rely súťaže na Slovensku sa bude konať o dva mesiace 26. – 27. mája. Organizátor súťaže AOS klub Poprad pre súťažné posádky pripravil trať s deviatimi rýchlostnými skúškami, ktoré obsahujú 100 kilometrov meraných úsekov. Trať tatranskej rely povedie cez tri okresy – Poprad, Sp. N. Ves a Rožňava.

Foto: Daniel Hlinka

Víťazom 36. pokračovania Valašskej rally sa stal majster Európy a niekoľko násobný český šampión Jan Kopecký so spolujazdcom Pavlom Dreslerom na Škode Fabii R5, ktorí „Valašku“ vyhrali po tretí raz v rade. S odstupom jednej minúty za ním skončil Václav Pech s Petrom Uhelom na Forde Fiesta R5. Po napínavom boji do posledných metrov bronzový stupienok s odstupom jednej sekundy na druhých obsadila dvojica Jan Černý – Petr Černohosrký na Škode Fabii R5. Spokojný v cieli Jan Kopecký: „Viedli sme od prvej až po poslednú rýchlostnú skúšku. Dokázali sme opäť vyhrať a tak pokračujeme vo víťaznej sérii. Urobili sme veľmi dôležitý krok k obhajobe titulu a v podobnom duchu skúsime pokračovať aj v ďalších pretekoch.“

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM