Lucia Lauková Rôzne

RANNÁ ŠTVORKA: Pondelok nám dopraje teploty do 22 °C, meniny má Milena

Dnešná pranostika hovorí: "Keď pinka v apríli nepinká, zamrzla jej bundička i perinka". Teploty 17 až 22 stupňov Celzia. Meniny má Milena.

Ilustračný obrázok k článku RANNÁ ŠTVORKA: Pondelok nám dopraje teploty do 22 °C, meniny má Milena
Zdroj: TASR

Západ: malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 11 až 8 a najvyššie denné 19 až 22 stupňov C.

Stred: malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 10 až 5 a najvyššie denné 17 až 21 stupňov C.

Východ: malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 10 až 6 a najvyššie denné 17 až 21 stupňov C.

Meniny má Milena

Ženské meno Milena má slovanský pôvod, vyskytuje sa na Slovensku pomenej a v preklade znamená „milá, milovaná“. Mileny sú vnímavé a veľmi citlivé, všetko sa ich dotýka. Majú vrodený zmysel pre poéziu a krásu. Zaujímajú sa väčšinou o umenie a páčia sa im výstredné šaty. Milenky sú dámy, ktoré sa rady nechávajú unášať životom „princeznej“, zbožňujú, keď ich niekto rozmaznáva.

Ich životná sila nie je celkom uspokojivá, prospeje im, ak viac relaxujú. V jedálnom lístku by im nemal chýbať cesnak. Ovplyvňuje ich planéta Merkúr.

Šťastné farby nositeliek mena Milena sú biela a modrá. Ochranné rastliny podbeľ, kôpor a rasca, ochranné kamene tigrie oko a topás.

Stalo sa doma

1960 – Národné zhromaždenie schválilo územnú reorganizáciu Československa a nové volebné zákony. Vzniklo 10 krajov a 108 okresov, z toho na Slovensku boli tri kraje a 33 okresov.

1999 – Národná rada SR prijala nomináciu 11 kandidátov, ktorí sa v priamej voľbe uchádzali o post prezidenta SR. Straníckymi kandidátmi boli Vladimír Mečiar, Ján Slota a Rudolf Schuster a občianskymi kandidátmi boli Magda Vášáryová, Ivan Mjartan, Michal Kováč, Juraj Švec, Juraj Lazarčík, Boris Zala, Ján Demikát a Július Kubík.

2003 – Európsky parlament (EP) schválil v Štrasburgu prijatie SR a ďalších deviatich krajín do Európskej únie (EÚ). Za vstup SR hlasovalo 521 poslancov, proti sa vyslovilo 21 a 25 sa hlasovania zdržalo.

2003 – Národná rada SR schválila zákon, na základe ktorého vzniklo Slovenské národné stredisko pre ľudské práva.

Stalo sa vo svete

1747 – Bola vykonaná posledná poprava sťatím v Anglicku. Popraveným bol gróf Simon Fraser.

1938 – V Londýne (Veľká Británia) otvorili budovu Národnej galérie.

1940 – Nemecké vojenské jednotky bez vyhlásenia vojny zaútočili na Nórsko a Dánsko.

2011 – Šesť ľudí zahynulo v Holandsku po tom, ako ozbrojený muž začal v nákupnom stredisku okolo seba strieľať z automatickej zbrane. Páchateľ napokon spáchal samovraždu.

Skladba dňa

1959 – Narodil sa v Prešove populárny spevák a umelecký fotograf PETER NAGY, ktorý v 80. rokoch 20. storočia prerazil hitmi ako Profesor Indigo, Kristína alebo Psi sa bránia útokom.

Foto: ilustračné

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM