Monika Vengrínová Rôzne

Recesistický splav Dunajca v karnevalovom oblečení: Desiatkam odvážlivcov zima prekážať nebude

Aj napriek tomu, že je január a vonku zúri zima, už osemdesiat ľudí z celého Slovenska sa prihlásilo na 7.ročník zimného splavu prielomom Dunajca. Ak máte odvahu a zmysel pre dobrodružstvo, smelo sa pridajte. A na svoje si tento rok prídu i „nevodáci“.

Ilustračný obrázok k článku Recesistický splav Dunajca v karnevalovom oblečení: Desiatkam odvážlivcov zima prekážať nebude
Zdroj: Dnes24.sk

„Ide o deväť kilometrov dlhý splav z Červeného Kláštora do Lesnice. Organizujeme to v podstate z recesie, keďže počas zimy sa tu v Pieninách toho veľa nedeje a chceli sme dokázať, že prielom Dunajca sa dá splaviť aj v zime,“ uviedol hlavný organizátor podujatia Drahomír Kuc.

Program zimného splavu začína v piatok o 17. hodine, a to posedením pri country hudbe v areáli požičovne Pieniny Sport Centrum. Zraz účastníkov spojený s prípravou lodí je na rovnakom mieste naplánovaný na sobotu 31. januára o 11.30 hodine. Samotný splav by mal odštartovať presne na poludnie. „Tohtoročnou novinkou je, že ‚nevodáci‘, sa do cieľa presunú peši, alebo na bežkách po chodníku okolo Dunajca. Trvá to asi dve hodiny a bude možné si požičať aj výstroj,“ upozornil Kuc.

V cieli splavu na Chate Pieniny bude na účastníkov čakať „Janov vždy hustý guláš“. Večer bude v Červenom Kláštore posedenie a o zábavu sa postará vodácka kapela Pádlo. „Splavovať budeme v karnevalovom oblečení, odporúčame teplé oblečenie vrátane náhradného, v prípade namočenia sa suchý odev hodí,“ zdôraznil Kuc. Do soboty by malo aj v Pieninách poriadne nasnežiť, to však podľa neho nezabráni účastníkom splaviť prielom rieky Dunajec.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie