Rekonštrukcia kúpaliska sa nekonala: Kežmarčania si na kúpanie rok počkajú

Podtatrancov zaujíma kežmarské letné kúpalisko. Radnica chcela otvoriť kúpalisko už toto leto, na kúpanie si však verejnosť bude musieť rok počkať.

Martin Sýkora
Ilustračný obrázok k článku Rekonštrukcia kúpaliska sa nekonala: Kežmarčania si na kúpanie rok počkajú
Zdroj: Dnes24.sk

V Kežmarku sa zámerom rekonštrukcie a obnovy jestvujúceho kúpaliska zaoberali už dlhšie. Pôvodný plán pripraviť objekt pre verejnosť už počas tohtoročnej letnej sezóny sa zmenil.

Nový zákon predĺžil proces

"Kúpalisko sme chceli otvoriť už v tomto roku s tým, že zámerom bolo zrekonštruovať pôvodné. Na základe štúdie sme predpokladali sumu 150 a následne 300-tisíc eur,“ priblížil Ferenčák. Rekonštrukčné práce sa však ešte nezačali. Prvý dôvod zdržania prác je to, že do platnosti vstúpil nový zákon o verejnom obstarávaní a ten predĺžil proces o niekoľko mesiacov. Druhým dôvodom je, že mesto spolu s poslancami prehodnotili pôvodný zámer a chcú kúpalisko urobiť komplexne. V súčasnosti sú prísnejšie technické a hygienické normy na spustenie kúpaliska, čo si vyžaduje viac času aj peňazí.

„Projekt je na stole a z projektu sme vyčlenili to, čo si vieme svojpomocne urobiť. 574-tisíc eur je suma, ktorú potrebujeme zainvestovať,“ priblížil Ferenčák.

PREČÍTAJTE SI AJ Kežmarský štadión by mal stáť do roka: Mesto dostalo od vlády peniaze

Kežmarok chce cenovo dostupné kúpalisko

Radnica momentálne vyberá dodávateľa stavby. V areáli budú k dispozícií 2 bazény, šatňa, technické vybavenie, spevnené plochy, trávnaté plochy, bufet a pod. „Kúpalisko chceme nízkorozpočtové, pre rodiny s deťmi, pre seniorov. My na ňom pracujeme, financie sú na to vyčlenené a ak sa podarí, tak tento rok by sme začali s rekonštrukciou. Bol by som veľmi rád, kebyže kúpalisko otvoríme pred letom,“ uzavrel Ferenčák.

Zdroj: Dnes24.sk